Polska zapłaci ogromną karę za niewykonanie orzeczeń TSUE? "Nas na to nie stać! Rezerwy może nie wystarczyć"

Nas na to nie stać! W budżecie państwa jest specjalna rezerwa na kary sądowe, ale tej rezerwy może zabraknąć - mówi prof. Artur Nowak-Far ze Szkoły Głównej Handlowej, były wiceminister spraw zagranicznych. W najbliższym czasie TSUE może zastosować środek tymczasowy wobec polskiego rządu za niewykonanie orzeczenia, dotyczącego zmian w sądach. Prawnik tłumaczy, czy możliwa jest kara nawet 2 mln euro dziennie. Zobacz wideo.

Polski rząd zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości UE o odrzucenie wniosku Komisji Europejskiej ws. zamrożenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. "Wniosek KE o środki tymczasowe jest niedopuszczalny" - stwierdził rzecznik rządu. Komisja Europejska chciała zawieszenia Izby Dyscyplinarnej w związku ze swoją skargą dotyczącą zmian w sądownictwie wprowadzanym przez PiS. We wtorek Parlament Europejski debatował na ten temat. Zdaniem unijnych polityków praworządność w naszym kraju może być zagrożona, czego dowodzić ma tzw. reforma sądownictwa i brak wykonania orzeczeń TSUE. Wtorkową debatę rozpoczęła wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova, która stwierdziła, że Komisja Europejska będzie wypełniać swoją rolę strażniczki traktatu i wykorzysta procedurę przeciw naruszeniom, ilekroć pojawią się problemy dotyczące kwestii zgodności z prawem UE. Jak ten konflikt może zakończyć się dla Polski? Czy polityka "ani kroku wstecz" przyniesie nam finansowe konsekwencje? Na te pytania odpowie gość programu "Studio Biznes" - prof. Artur Nowak-Far ze Szkoły Głównej Handlowej, były wiceminister spraw zagranicznych.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (171)
Polska zapłaci ogromną karę za niewykonanie orzeczeń TSUE? "Nas na to nie stać! Rezerwy może nie wystarczyć"
Zaloguj się
 • lkolesio

  Oceniono 67 razy 59

  Mamy elitę prawniczą przy władzy przecież; żarłok Pawłowicz - pierdnie , beknie i orzeknie, Du.a doktor narciarstwa,Wójcik zapasiony nieuk, czerwony esbek Piotrowicz, Wolfgangowa Przyłębska, leninista Kulawy Gnom, magister Zero Ziobro z przydupasami Kaletą i Ozdobą, knur Święczkowski, hejterzy z MS Piebiak, Szmydt, Wytrykowski,sprzedawczyk Schab , fiut Cichowski płaczek ,Radzik kret , wyrokowiec Kamiński . W pisich łbach pustka hula jak wiatr po azjatyckich stepach.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 54 razy 46

  Komuchy z PiS tymczasem kradną już nawet pieniądze z PCK :-)

 • bsdw

  Oceniono 53 razy 45

  Ziobro, Kaczyński, Jaki, Kaleta, Ozdoba wszyscy jacyś upośledzeni, po negatywnej selekcji ,

 • m.godwin

  Oceniono 39 razy 35

  Was na to nie stać? Wystarczy nie kraść!

 • race444

  Oceniono 42 razy 34

  Wystarczy, wystarczy jak zabierzecie 500+, 13, 14 dla emerytow i jak wszystko podrozeje o 20-30 % …. tylko wtedy suweren wywiezie was na taczkach na smietnik historii.

 • zigzaur

  Oceniono 38 razy 30

  Trzeba będzie rypnąć pełną stawkę VAT na maszyny rolnicze, materiał siewny, rolnicze paliwo, chemikalia rolne itd. A do tego przycisnąć kleroseksualistów podatkami.

 • C ZA

  Oceniono 40 razy 28

  To byłby i tak zwrot maleńkiej części miliardowych dotacji finansowanych przez zachodnich podatników. Dawali kasę komuś, komu zaufali i kogo traktowali jako jednego z nich. To okazało się wielkim nieporozumieniem. Zwrot kasy jest jak najbardziej fair.

 • lkolesio

  Oceniono 38 razy 28

  PiS jest przystanią dla osobników o typie osobowości analnej - to określenie Sigmunda Freuda, nie moje. Przypomnijmy, że powstaje ona w wyniku fiksacji podczas fazy analnej w drugim i trzecim roku życia dziecka. Charakterystyczne cechy osobowości analnej skupiają się wokół uporu, uporządkowania i czystości. Osobników z dominującym typem osobowości analnej cechuje ponadto: nieustanna irytacja, brak dobrego nastroju, nieumiejętność cieszenia się życiem; zachowywanie dystansu i podejrzliwości wobec innych ludzi;
  impulsywność, agresja i sadyzm (społeczny i seksualny); wrogość i opryskliwość; tendencja do tyranii i dyktatury; pedantyzm i sztywność (uznawanie każdej wypowiedzi jako poważną, bez charakteru żartobliwego);upór oraz skłonność do perseweracji – zaburzenie psychiczne, polegające na powtarzaniu tych samych słów lub ruchów... Ziobro to klasyczny przykład osobnika o osobowości analnej!

 • menanocetus łagodny

  Oceniono 33 razy 27

  Do czego doprowadziła rządząca sekta, i to wszystko tylko do tego aby mogli rządzić bezkarnie rządzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX