Kursy walut 17.02 o godz. 7. Główne waluty mocno w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 17 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar 3,92 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,99 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,11 zł.
Zobacz wideo

W czwartek 14 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 17 lutego 2020 roku na stronie NBP miedzy godzina 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - piątek 14.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - poniedziałek 17.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Początek tygodnia nie przyniósł dobrych nowin dla krajowej waluty, która na ten moment traci na wartości względem wszystkich głównych walut. Najmocniej w górę idą dolar oraz funt (obie o ok. 0,30 proc.). Pierwsza z walut śrubuje rekord wartości w tym roku, natomiast funt wyceniany już na 5,11 zł zbliża się do szczytów z grudnia ubiegłego roku, które wynoszą 5,15 zł. Nieznacznie na wartości zyskuje również frank szwajcarski oscylujący w ostatnich dniach na poziomie 3,99-4,00 zł. Względnie stabilne jest również euro, za które trzeba obecnie zapłacić 4,25 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w poniedziałek?

Poniedziałek 17 lutego zapowiada się wyjątkowo spokojnie. Spowodowane jest to dniem wolnym na giełdzie amerykańskiej w związku z obchodami upamiętniającymi urodzinami George'a Washingtona. Jedynie na wartość euro wpłynąć może spotkanie Eurogrupy, czyli ministrów finansów wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Nie można zapominać o wpływie wydarzeń geopolitycznych na wartość głównych walut. W tym momencie na pierwszym planie jest to epidemia koronawirusa.  

Więcej o: