Są oferty na kontynuację drogi S7. Najtańsza opiewa na blisko 753 mln zł. I nie są to Chińczycy

Do przetargu na kontynuację projektowania i budowy drogi ekspresowej S7 od granicy woj. świętokrzyskiego i małopolskiego (Moczydło) do węzła Miechów (z węzłem) oferty złożyło 8 wykonawców. Zostały one otwarte i okazało się, że najtańszą złożyła firma Intercor ze Starej Wsi - jest kilka milionów złotych tańsza niż oferta Chińczyków.

Wszystkie firmy oferują przedłużenie gwarancji na swoją pracę o 5 lat oraz skrócenie terminu wykonania zamówienie o 3 miesiące. Jednak biorąc pod uwagę kryterium cenowe, oferty były już bardziej zróżnicowane. Najdroższą ofertę spośród ośmiu, które spłynęły do GDDKiA złożył Budimex - wyniosła prawie 1 mld i 56 mln zł (1 055 989 152,18 zł).

Mniej niż 3 lata na wykonanie prac

Następne w kolejności wśród najdroższych były oferty firm Strabag (1 027 828 665,57 zł) i Mota-Engil Central Europe (1 017 666 207,98 zł). Swoją ofertę złożyli też Chińczycy z firmy China State Construction Engineering Corporation Limited, którzy okazali się na drugim miejscu pod względem "taniości" oferty. Ich propozycję niespełna 780 mln zł (779 696 442,64 zł) przebił Intercor ze Starej Wsi, składając ofertę kontynuacji ekspresówki S7 za kwotę blisko 753 mln zł (752 929 281,15 zł).

Zgodnie z wymaganiami przetargowymi i złożonymi ofertami, prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla odcinka Moczydło - węzeł Miechów (z węzłem) powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 31 miesięcy od daty zawarcia umowy

- podała GDDKiA.

Do czasu realizacji robót nie wlicza się jednak okres zimowy od 15 grudnia do 15 marca. Inaczej niż do czasu objętego samym projektowaniem.

>>> LOT chce kupić linie Condor. "Wchodzą w nieznany dla siebie segment rynku"

Zobacz wideo

Ciąg dalszy drogi S7

Odcinek S7 Moczydło - węzeł Miechów jest częścią blisko 56-kilometrowej trasy S7, która została podzielona na krótsze odcinki realizacyjne: Miechów - Szczepanowice, węzeł Szczepanowice (z węzłem) - węzeł Widoma (z węzłem), węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska). Ta droga ekspresowa stanowić będzie jednocześnie obwodnicę dla trzech miejscowości: Książ Wielki, Miechów i Słomniki.

S7, Moczydło - MiechówS7, Moczydło - Miechów GDDKiA

Droga ekspresowa S7 na odcinku Moczydło - węzeł Miechów o długości 18,7 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe "Książ" i "Miechów", 24 obiekty inżynierskie, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcje przejścia dla zwierząt. Estakada ta powstanie na granicy miejscowości Małoszów i Giebułtów w gminie Książ Wielki.

Więcej o: