Kursy walut 21.02 o godz. 7. Frank szwajcarski wciąż bardzo drogi [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we piątek 21 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,28 zł, natomiast dolar 3,96 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,03 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,11 zł.

W czwartek 20 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 18 lutego 2020 roku na stronie NBP miedzy godzina 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 20.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 21.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

W piątek 21 lutego doszło do nietypowej i rzadkiej sytuacji na rynku walutowym O godz. 7. wszystkie waluty utrzymują się niemal na identycznym poziomie względem czwartkowego notowania NBP (zmiany kursów maksymalnie o 0,04 proc.). Dolar oraz frank wciąż wciąć utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie w bieżącym roku. Pierwsza z walut zbliża się powoli do poziomów ostatni raz widzianych w 2017 roku. Najstabilniejszą walutą pozostaje euro, które w 2020 roku utrzymują się w przedziale 4,22-4,30 zł

>>> Dowiedz się więcej: Czy rząd może zahamować rosnące ceny? "Potrzebny jest wzrost wydajności pracy"

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w piątek?

Piątek 21 lutego stoi pod znakiem wydarzeniem dotyczących euro oraz dolara. Dla pierwszej z walut istotna może okazać się publikacja wskaźników PMI dla usług i przemysłu we Francji oraz Niemiec, czyli największych gospodarek krajów Unii Europejskiej. Ponadto, do wiadomości zostanie podany wskaźnik CPI (wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych) dla całej Wspólnoty Europejskiej. Jeśli chodzi o dolara, to na pierwszy plan rzucają się liczne przemówienie członków FOMC. Standardowo na piątek zaplanowano także publikacje pozycji spekulacyjnych ropy naftowej, metali szlachetnych oraz zboża. 

Więcej o: