Policja ostrzega przed oszustami. Kobieta miała zapłacić 89 groszy, a z konta zniknęło 6 tys. zł

Policja ostrzega przed cyberprzestępcami, którzy działają w coraz bardziej zuchwały sposób. Mieszkanka powiatu ostrowskiego kliknęła w link z prośbą o zapłatę "długu" w wysokosci 89 groszy. Po wpłacie z konta znikneło 6 tys. zł.

Policja w powiecie ostrowskim apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności po otrzymaniu wiadomości e-mailowej czy SMS z informacją o spłacie zadłużenia, gdyż prawdopodobnie jest ona nieprawdziwa. Jedna z mieszkanek regionu dała się nabrać cyberprzestępcom i straciła aż 6 tys. zł. 

Kobieta miała zapłacić 0,89 zł, stracił 6 tys. zł. Zuchwały atak cyberprzestępców

Jak informuje policja, kobieta otrzymała wiadomość SMS o długu za przesyłkę w wysokości 0,89 zł. Cyberprzestępcy trafili na podatny grunt, gdyż kobieta w ostatnim czasie wysyłała paczkę, więc treść wiadomości nie wzbudziła jej podejrzeń. Niczego nie podejrzewając, kliknęła w link przekierowujący ją na stronę logowania do swojego konta bankowego. Po wykonaniu płatności była przekonany, że spłaciła  zaległość. Ostatecznie z jej konta zniknęło blisko 6 tysięcy złotych. 

Treść nieprawdziwego SMS-aTreść nieprawdziwego SMS-a www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

Ostrowscy policjanci potraktowali historię kobiety jako przestrogę dla innych osób. Z tego względu wystosowali apel o następującej treści: 

Dostałeś wiadomość mailową czy SMS z informacją o konieczności uregulowania drobnej zaległości czy dopłaty do przesyłki? Uważaj, bo to kolejny sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. W ten sposób nieuprawnione osoby mogą wyciągnąć hasła do aplikacji bankowych i przejąć kontrolę nad kontem bankowym. W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Dodatkowo funkcjonariusze przedstawili szereg standardowych rad, takich jak nie wchodzenie w podejrzane linki oraz nie logowanie się przez nie na konto bankowe. Tego typu ataki nie są niczym nowym. W tym roku informowaliśmy o analogicznej historii mężczyzny z Bełchatowa, który stracił blisko 20 tys. zł

Zobacz wideo
Więcej o: