Dubaj. Ikea wprowadza możliwość płacenia... czasem

Ikea, jako pierwszy sklep detaliczny na świecie, planuje wprowadzić możliwość płacenia... czasem. Rewolucyjny pomysł ma zachęcić ludzi do odwiedzania sklepów.

"Czas to pieniądz" to jeden z najbardziej popularnych związków frazeologicznych w języku polskim. Ikea zdecydowała się potraktować powiedzenie bardzo dosłownie i dla klientów w Dubaju wprowadziła możliwość płacenia walutą "czasową". Pomysł może się okazać prawdziwą rewolucją. 

Ikea wprowadza możliwość płacenia czasem

Celem akcji "Kupuj za swój czas" jest zachęcenie potencjalnych klientów firmy osób do częstszego odwiedzenia jej sklepów znajdujących się najczęściej na obrzeżach miast - podaje "Forbes". Od teraz, czas przeznaczony na dojazd do placówki sieci zostanie zamieniony na  pieniądze. Osoby, które chcą zapłacić czasem muszą zarejestrować trasę w Google Maps, a później pokazać przy kasie podczas płacenia. Wtedy zostanie on w sklepie wyceniany na podstawie średniego wynagrodzenia w Dubaju. 

Przed wprowadzeniem tej kampanii zdaliśmy sobie sprawę, że czas jest obecnie bardzo cenny, a wielu naszych klientów poświęca jego część, odwiedzając nasze sklepy, które bardzo często znajdują się poza centrum miast. Uważamy, że słuszne jest nagradzanie klientów za to, że poświęcają nam czasu. Poprzez akcję chcemy sprawić, aby mieszkańcy Dubaju jak najlepiej wykorzystywali każdą minutę życia

- powiedział rzecznik Ikea w rozmowie z "Forbesem". Na razie akcja będzie dostępna jedynie w Dubaju, ale w przyszłości może się okazać, że jest to rozwiązanie wykorzystywane również przez inne firmy. 

Płatność czasem to nie pierwszy rewolucyjny pomysł Ikei

Szwedzki sklep należy do firm, które bardzo często decydują się na niebanalne rozwiązania. W przeszłości Ikea skupowała używane meble w Niemczech. Firma miała także ambitny plan, by w porozumieniu ze Skanska budować w Wielkiej Brytanii niedrogie domy, za które nabywca zapłaci tyle, na ile go stać. Ikea aktywnie angażuje się również w walkę ze zmianami klimatycznymi poprzez wprowadzania proekologicznych rozwiązań, jak choćby rezygnacja z rozsyłania katalogów papierowych

Więcej o:
Komentarze (52)
Dubaj. Ikea wprowadza możliwość płacenia... czasem
Zaloguj się
  • richard_harrow

    Oceniono 41 razy 33

    Już sobie wyobrażam jak by to w Polsce wyglądało. Tabuny Januszy by w tramwajach na gapę przez całe miasto jechało, żeby później ten czas wymienić na hotdoga w Ikei :)

  • m.godwin

    Oceniono 19 razy 19

    U nas też kiedyś funkcjonował podobny system. Żeby coś kupić, trzeba było swoje odstać w kolejce. Pieniądze były tylko mało znaczącym dodatkiem do tej głównej waluty.

  • miro_slaw

    Oceniono 17 razy 17

    Czasem się płaci. A czasem nie.

  • cometto-pl

    Oceniono 12 razy 12

    Połamały się plastikowe zawiasy w rozkładanym fotelu. Okazało się, że absolutnie "nie da się" ich kupić, chociaż wymiana byłaby banalna. A więc fotel do wyrzucenia i kup se pan nowy - takie to "proekologiczne rozwiązania z Ikea".
    Przynitowałem zawiasy za 2 zł. ze sklepu metalowego...

  • janoush

    Oceniono 12 razy 12

    rezygnacja z rozsyłania katalogów papierowych.
    Właśnie dostałem katalog na rok 2020... Papierowy.

  • zlosliwyskrzat

    Oceniono 14 razy 10

    "Firma miała także ambitny plan, by w porozumieniu ze Skanska budować w Wielkiej Brytanii niedrogie domy, za które nabywca zapłaci tyle, na ile go stać."

    Tak się kończą ambitne plany oparte na "magicznym myśleniu". Kończą się na ambitnych planach.

  • stfur0000

    Oceniono 21 razy 9

    Mieszkaniec Dubaju kupujący w Ikei :D. To jakiś tamtejszy lump, żebrak, czy co?

  • habib78

    Oceniono 6 razy 6

    tłumaczenie:
    Ci którzy mają bliżej, zapłacą za zniżki tych, którzy mają dalej.

    Bardziej obrazowo:
    - Produkt X, który dziś kosztuje 10 dubajskich pieniędzy, będzie teraz kosztował 11.50.
    - W zależności od trasy, będzie można, za niego zapłacić między 10,50, a 11:50

    No i jeszcze jaki marketing.
    Już widzę tych abduli, jak jadą najpierw 50 km w głąb pustyni, żeby pokazać mapkę i zapłacić 10,40

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX