Nowy katalog IKEA nie będzie rozsyłany do domów klientów. Firma chce dbać o środowisko

IKEA zaprezentowała katalog na 2020 rok. Szwedzki producent mebli skupił się w nim przede wszystkim na śnie i wszystkim, co z nim związane. W tym roku IKEA nie będzie wysyłać jego papierowej wersji do domów swoich klientów, jak miało to miejsce do tej pory.

Nowy katalog IKEA na 2020 rok można zamówić przez internet lub obejrzeć online. Osoby, które chcą otrzymać jego papierową wersję, mogą złożyć zamówienie na stronie internetowej marki i odebrać go w salonie Kolportera. Mogą także udać się do sklepu IKEA i po okazaniu karty klubowicza, odebrać katalog w Punkcie Wydawania Katalogu.

IKEA prowadzi testy dotyczące katalogów. "Będziemy analizować efekty i zbierać opinie"

"W Polsce po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na dystrybucję Katalogu drukowanego w pierwszej kolejności do klubowiczów IKEA Family, którzy wyrażą chęć jego otrzymania i złożą zamówienie. Jednocześnie, dla wszystkich osób udostępniony został katalog w wersji cyfrowej na stronie internetowej. Będziemy analizować efekty testowanego w tym roku sposobu dystrybucji oraz zbierać opinie naszych klientów, planując działania na przyszły rok" - poinformowało biuro prasowe IKEA w odpowiedzi na pytania portalu wirtualnemedia.pl

Kiedy zakończy się okres dystrybucji katalogów IKEA do klubowiczów, pozostałe egzemplarze zostaną udostępnione w sklepach IKEA. Nie wiadomo jednak, jak wiele ich będzie, ponieważ nakład katalogu został ograniczony (w tym roku zostanie wydrukowanych 2 mln egzemplarzy, podczas gdy w poprzednich latach wyprodukowano ich ok. 5 mln).

Rezygnacja z dystrybucji papierowych katalogów IKEA ma związek ze strategią zrównoważonego rozwoju marki. Firma zobowiązała się do dbania o środowisko m.in. poprzez ograniczanie emisji dwutlenku węgla.

Więcej o:
Komentarze (52)
Nowy katalog IKEA nie będzie rozsyłany do domów klientów. Firma chce dbać o środowisko
Zaloguj się
 • bazbaz73

  Oceniono 23 razy 19

  I bardzo dobrze. Gdyby tak jeszcze nie wrzucali do skrzynki innych gazetek reklamowych, które w 95% lądują w koszu na makulaturę pod skrzynką pocztową byłoby ekologiczniej...

 • wasz.as

  Oceniono 26 razy 16

  Cenię firmę Ikea za odwagę, przez eliminowanie ze swoich szeregów nienawidzących ludzi bałwanów. Dzięki temu wiem, że idąc z rodziną do sklepu Ikea, mogę się tam czuć bezpiecznie. Zasłużyli na pochwałę, stąd takową wystawiam.

 • trunu

  Oceniono 13 razy 13

  Super!

 • ukontentowany

  Oceniono 10 razy 8

  Lepiej późno niż wcale...

 • adolfiutin11

  Oceniono 11 razy 7

  Bardzo dobry pomysł. Zaoszczędzi się setki, jak nie tysiące drzew. BRAWO IKEA !!!!

 • thousand111

  Oceniono 10 razy 6

  Dobrze, że wywołaliście ten temat. Chcecie ograniczyć emisję dwutlenku węgla - zacznijcie sadzić drzewa przy swoich sklepach. W Krakowie (nie wiem jak w innych miastach) jest betonowa pustynia. Pewnie boicie się, że drzewa przysłonią widok na waszą zajebistość, ale to co piszecie i to co macie wokół zalatuje pr hipokryzją. Sorry...idzie jesień macie szansę zrehabilitować się z nasadzeniami, tylko niech to będą prawdziwe drzewa, a nie jakieś uschnięte, karłowate szczoty.

 • westgreg

  Oceniono 14 razy 6

  Czas najwyższy. Pod względem marnotrawstwa papieru, IKEA jest wyjątkowo nieekologiczna. Można by jeszcze coś zrobić z instrukcjami w 40 językach.

 • six_a

  Oceniono 8 razy 4

  to była moja jedyna lektura od deski do deski w roku. jesteście okrutni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX