Nowy katalog IKEA nie będzie rozsyłany do domów klientów. Firma chce dbać o środowisko

IKEA zaprezentowała katalog na 2020 rok. Szwedzki producent mebli skupił się w nim przede wszystkim na śnie i wszystkim, co z nim związane. W tym roku IKEA nie będzie wysyłać jego papierowej wersji do domów swoich klientów, jak miało to miejsce do tej pory.
Zobacz wideo

Nowy katalog IKEA na 2020 rok można zamówić przez internet lub obejrzeć online. Osoby, które chcą otrzymać jego papierową wersję, mogą złożyć zamówienie na stronie internetowej marki i odebrać go w salonie Kolportera. Mogą także udać się do sklepu IKEA i po okazaniu karty klubowicza, odebrać katalog w Punkcie Wydawania Katalogu.

IKEA prowadzi testy dotyczące katalogów. "Będziemy analizować efekty i zbierać opinie"

"W Polsce po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na dystrybucję Katalogu drukowanego w pierwszej kolejności do klubowiczów IKEA Family, którzy wyrażą chęć jego otrzymania i złożą zamówienie. Jednocześnie, dla wszystkich osób udostępniony został katalog w wersji cyfrowej na stronie internetowej. Będziemy analizować efekty testowanego w tym roku sposobu dystrybucji oraz zbierać opinie naszych klientów, planując działania na przyszły rok" - poinformowało biuro prasowe IKEA w odpowiedzi na pytania portalu wirtualnemedia.pl

Kiedy zakończy się okres dystrybucji katalogów IKEA do klubowiczów, pozostałe egzemplarze zostaną udostępnione w sklepach IKEA. Nie wiadomo jednak, jak wiele ich będzie, ponieważ nakład katalogu został ograniczony (w tym roku zostanie wydrukowanych 2 mln egzemplarzy, podczas gdy w poprzednich latach wyprodukowano ich ok. 5 mln).

Rezygnacja z dystrybucji papierowych katalogów IKEA ma związek ze strategią zrównoważonego rozwoju marki. Firma zobowiązała się do dbania o środowisko m.in. poprzez ograniczanie emisji dwutlenku węgla.

Więcej o: