Kursy walut 27.02 o godz. 7. Frank śrubuje rekord wartości [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 27 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,32 zł, natomiast dolar 3,96 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,07 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,12 zł.

W środę 26 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 27 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - środę 26.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

>>> Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Zobacz wideo

Kursy walut na żywo - czwartek 27.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Choć wahania kursów głównych walut nie są tak widocznie, jak miało to miejsce na początku tygodnia, to wciąż doniesienia z rynku walutowego nie są zbyt optymistyczne dla złotówki. Na ten moment w górę idą wartości euro (o 0,20 proc.) oraz franka szwajcarskiego (o 0,10 proc.). Druga z walut wyceniana jest już na 4,07 zł i nic nie wskazuje na to, że miałaby się zatrzymać w śrubowaniu rekordu wartości w ostatnich latach. Euro natomiast (4,32 zł) wciąż daleko do szczytów z września ubiegłego roku, kiedy to kosztowało 4,38 zł. Dolar utrzymuje się na stabilnym poziomie, natomiast wartość funta szterlinga zauważalnie wędruje w dół. Za walutę brytyjską wciąż jednak zapłacimy sporo, bo aż 5,12 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym w czwartek? 

Przypominamy, że obecnie rynek walutowy jest zależny przede wszystkim od doniesień o rozszerzającej się epidemii koronawirusa. Choroba wywiera zresztą coraz większy wpływ na światową gospodarkę, co można zaobserwować po zmianach na światowej giełdzie

Dla dolara istotne będą dane nt. rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, a także wstępne informacja o PKB Stanów Zjednoczonych. Jeśli chodzi o euro nie można zapomnieć o przemówieniu prezesa EBC, Luisa de Guindosa na temat polityki monetarnej UE. 

Więcej o: