Kursy walut 27.02 o godz. 7. Frank śrubuje rekord wartości [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 27 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,32 zł, natomiast dolar 3,96 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,07 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,12 zł.

W środę 26 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 27 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - środę 26.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

>>> Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Zobacz wideo

Kursy walut na żywo - czwartek 27.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Choć wahania kursów głównych walut nie są tak widocznie, jak miało to miejsce na początku tygodnia, to wciąż doniesienia z rynku walutowego nie są zbyt optymistyczne dla złotówki. Na ten moment w górę idą wartości euro (o 0,20 proc.) oraz franka szwajcarskiego (o 0,10 proc.). Druga z walut wyceniana jest już na 4,07 zł i nic nie wskazuje na to, że miałaby się zatrzymać w śrubowaniu rekordu wartości w ostatnich latach. Euro natomiast (4,32 zł) wciąż daleko do szczytów z września ubiegłego roku, kiedy to kosztowało 4,38 zł. Dolar utrzymuje się na stabilnym poziomie, natomiast wartość funta szterlinga zauważalnie wędruje w dół. Za walutę brytyjską wciąż jednak zapłacimy sporo, bo aż 5,12 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym w czwartek? 

Przypominamy, że obecnie rynek walutowy jest zależny przede wszystkim od doniesień o rozszerzającej się epidemii koronawirusa. Choroba wywiera zresztą coraz większy wpływ na światową gospodarkę, co można zaobserwować po zmianach na światowej giełdzie

Dla dolara istotne będą dane nt. rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, a także wstępne informacja o PKB Stanów Zjednoczonych. Jeśli chodzi o euro nie można zapomnieć o przemówieniu prezesa EBC, Luisa de Guindosa na temat polityki monetarnej UE. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Kursy walut 27.02 o godz. 7. Frank śrubuje rekord wartości [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 1 raz 1

  Waluty drożeją, spowolnienie w gospodarce a Polacy się wj...bali w kredyty hipoteczne. Ten naród aż się prosi o to, żeby dostać w doopsko!

 • szlajus

  Oceniono 1 raz 1

  Tak. Jasne.
  Koronawirus, przemówienie itd.
  Tylko spekulacja i nic więcej.
  Każdy powód jest dobry żeby wmówić płotkom, żeby rekiny robiły swoje.

 • Bafloski

  0

  .. z banków najlepsza usługę przez bankowość elektroniczna ma bank pekao przez zakładkę kantor wymiany walut dzisiejszy wynegocjowany kurs 3,95 z rana, natomiast na lokatę w walutach przesyłam hajs dalej za free do millenium

 • wychodze

  Oceniono 3 razy -1

  Gazeta sie malo nie zesra. Co miesiac jest to samo. Jeszcze nikt nie zauwazyl ze kurs jest zawsze najwyzszy jak przychodzi do splaty raty kredytow walutowych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX