Intel Extreme Masters 2020 bez publiczności ze względu na koronawirusa. Mogło przyjechać 170 tys. ludzi

Wojewoda śląski wprowadził zakaz uczestnictwa publiczności w ramach tegorocznej Intel Extreme Masters. Na największej krajowej imprezie e-sportowej w Katowicach mogło zjawić się ok. 170 tys. ludzi. Zakaz wojewody to działanie prewencyjne w obawie przed wybuchem epidemii koronawirusa w Polsce.

Duże imprezy masowe w kraju coraz częściej stają pod znakiem zapytania ze względu na obawy przed szalejącą epidemią koronawirusa z Wuhan. Wirus SARS-CoV-2 dotarł już do 40 krajów, w których - jak szacuje WHO - stwierdzono łącznie 81 tys. przypadków zachorowań. Poza Chinami, Iranem, Egiptem, czy Rosją, ogniska koronawirusa wykryto także w takich europejskich krajach jak Francja, czy Włochy.

>>> Czarny scenariusz rozwoju koronawirusa. Czego boją się inwestorzy?

Zobacz wideo

Obawie w związku z koronawirusem

Wprawdzie w Polsce nie stwierdzono jeszcze żadnego przypadku koronawirusa, ale od wielu instytucji - w tym pozarządowych - napływają zalecenia do działań prewencyjnych. Jednym z nich jest ograniczenie udziału w imprezach masowych. Intel Extreme Masters 2020 z pewnością do nich należy. W związku z tym wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zdecydował o tym, że impreza odbędzie się, ale bez publiczności.

Spodziewano się, że na największą e-sportową imprezę w Polsce do Katowic przybędzie 170 tys. osób, tak jak to było w roku ubiegłym. Urząd miasta zapewniał, że organizacyjnie wszystko jest dopięte i miasto jest gotowe na przyjęcie takiej publiczności - uczestnicy mieli być sprawdzani pod kątem temperatury ciała i ewentualnych objawów chorobowych. Najnowsze doniesienia o kolejnych przypadkach koronawirusa w Europie ostudziły jednak zapał organizatorów, a wojewoda podjął decyzję o zamknięciu imprezy dla publiczności. Wydaje się, że wpływ na nią mogło mieć czwartkowe spotkanie z przedstawicielami szpitali zakaźnych. - Obecnie nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego objętych jest ponad 300 osób, a 6 osób przebywa w szpitalu i oczekuje na wyniki badań pobranych i wysłanych do PZH próbek - podał Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Impreza, choć bez publiczności, ma rozpocząć się planowo, czyli 28 lutego. Będzie trwać do niedzieli 1 marca. Po krótkiej informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych nie pojawiły się jeszcze oficjalne oświadczenia urzędu miejskiego w Katowicach, czy wojewody śląskiego.

Więcej o:
Komentarze (45)
Intel Extreme Masters 2020 bez publiczności ze względu na koronawirusa. Mogło przyjechać 170 tys. ludzi
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 20 razy 18

  Tymczasem dzisiaj w Rabce Duda zorganizował impreze masową z dziećmi. Brawo.

 • carolina_reaper

  Oceniono 10 razy 10

  Powinno sie zawiesic w tym roku dzien kobiet poniewaz zbyt duzo ludzi bedzie sie w ten dzien calowalo

 • parapsychopatolog

  Oceniono 14 razy 10

  Może by tak spędy suwerena podziwiającego Adriana w miasteczkach odwołać?

 • el.pistolero

  Oceniono 14 razy 10

  Rychło w czas! Minimum o tydzień za późno!

 • borsuk07

  Oceniono 13 razy 5

  Organizatorzy powinni sami odwołać imprezę tak jak zrobił to Intel. Ale lepiej czekać że zrobi to ktoś inny to jest cwaniactwo organizatorów. Tylko kto odpowiadał by przed Światem za całkowity brak odpowiedzialności. Tysiące ludzi w sali to bomba chorobowa. Ponieważ w końcu decyzję musiał podjąć wojewoda a nie organizatorzy to świadczy o całkowitym braku odpowiedzialności, wyobraźni i cwaniactwa z ich strony. Teraz mogą postawić X telebimów i na powietrzu a nie w zamkniętej sali oglądać zawody.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 4 razy 4

  Zadam pytanie:
  - Dlaczego jeszcze nie ma w Polsce stanu wyjątkowego? W końcu są przesłanki do jego ogłoszenia
  - Dlaczego nie zamknięto granic i nie zakazano opuszczania miejsca zamieszkania? Przecież wszelkie przemieszanie się tylko zwiększa prawdopodobieństwo tak zarażania jak i rozniesienia zarazy.
  - Dlaczego cały czas są czynne centra handlowe i markety? Przecież przez nie przewija się tysiące osób dziennie czyli to idealne miejsce na ognisko zarazy
  - Dlaczego nie pozamykano szkól czy przedszkoli?
  - Dlaczego nie nakazuje się chodzić w maseczkach a w budynkach urzędów obsługa ograniczona nie jest do absolutnego minimum

 • Oceniono 5 razy 3

  Trochę szkoda ale słuszna decyzja wojewody, aktualnie trzeba na "zimne dmuchać"- sądzę, że problem koronawirusa rozwiążą to będzie jeszcze nie raz taka impreza.

 • art_102

  Oceniono 15 razy 3

  Kretyni!!!
  Info wydane o 19:00 - kanaście godzin przed imprezą i urzedasom wydaje się, z.e sparwa załatwiona.
  Ludzie na Extreme Masters przyjeżdżają z całego świata i ci, co chcieli na niej być, dawno już tu są.
  Prawie 200 tys. osób z kilkunastu krajów będzie się pętać po mieście przez kolejne 3-4 dni, czekając na powrotny transport.
  Kolejne kraje odsyłają dzieci ze szkół, ograniczają miejscowy ruch, robią co sie da, zeby ograniczyć przepływ ludzi, a jeszcze dzis rano UM z Krupą na czele zapewnia, ze imprez na prawie 200 tys. ludzi się odbędzie i wszystko jest pod kontrolą, będa badać temperaturę.
  Mam nadzieję, ze rodziny osób, które dzięki takim decyzjom zachorują i nie przeżyją, podają władze do sądu o gigantyczne odszkodowania.
  Wściekłość we mnie narasta!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX