GDDKiA: bliżej autostrady A2 z Warszawy do Siedlec. Umowa za 500 mln zł podpisana

Za ponad trzy lata mamy pojechać autostradą A2 z Warszawy do Siedlec. W czwartek 5 marca podpisano umowę na budowę pierwszego z trzech odcinków Mińsk Mazowiecki - Siedlce. Przy okazji GDDKiA ujawniła, że fragment z Warszawy do Mińska zostanie udostępniony jeszcze w tym roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Intercor umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 o długości 12 km pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki.

GDDKiA ma umowę na odcinek A2 na trasie Mińsk Mazowiecki - Siedlce

Drogę  zbuduje firma Intercor. Wartość umowy to 499,8 mln zł. Zakończenie prac przewiduje się na jesień 2023 roku. Jest to pierwsza z trzech umów na budowę A2 na trasie Mińsk Mazowiecki - Siedlce. 

GDDKiA podpisała umowę na budowę pierwszego odcinka A2 z Mińska Mazowieckiego do Siedlec.GDDKiA podpisała umowę na budowę pierwszego odcinka A2 z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Fot. GDDKiA

Dla kolejnych odcinków od węzła Groszki do węzła Gręzów oraz od węzła Gręzów do Siedlec trwa postępowanie przetargowe. Minister infrastruktury zapowiedział, że umowy na te dwa odcinki mają zostać podpisane "do przełomu marca i kwietnia".

Zobacz wideo Szwedzi budują drogę, która ładuje auta podczas jazdy

Obecnie autostrada A2 kończy się - jako Południowa Obwodnica Warszawy - na węźle Puławska. W budowie są dwa odcinki o łącznej długości 14,8 km między tym węzłem a istniejącą już autostradową obwodnicą Mińska Mazowieckiego. GDDKiA podaje, że planowany termin ich udostępnienia kierowcom to trzeci kwartał 2020 roku. Wartość umów na te odcinki to łącznie 764,3 mln zł.

Kiedy A2 do granicy państwa?

Trwają też prace nad koncepcją programową odcinków A2 dalej na wschód - przez Białą Podlaską do granicy państwa. Prace te mają zakończyć się w tym roku. Odcinek Siedlce - Biała Podlaska o długości 63,5 km ma być realizowany w latach 2022-2024 i kosztować około 3 mld zł. Drugi, od Białej Podlaskiej do granicy państwa, który ma mieć 32 km długości, ma powstać w latach 2023-2025 za około 1,5 mld zł.

Więcej o:
Komentarze (11)
GDDKiA: bliżej autostrady A2 z Warszawy do Siedlec. Umowa za 500 mln zł podpisana
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy 11

  12 kilometrów bez żadnego węzła za PÓŁ MILIARDA? A przecież miało być TANIEJ niż za PO? :-)

  A co do tego udostępnienia POW jeszcze w tym roku, to nie wierzę. No chyba, że w listopadzie-grudniu, PiS przewiduje kolejne wybory, he, he.... :-)

 • crvq

  Oceniono 1 raz 1

  Niech ktoś pójdzie po rozum do głowy i zmieni nazwę węzła Gręzów na Siedlce Zachód bo będzie niezły galimatias. Ten węzeł służy do obsługi miasta a nie okolicznych wiosek, przecież tam nie ma żadnego skrzyżowania dróg krajowych.

 • norge

  Oceniono 3 razy 1

  Za Siedlcami ruch jest symboliczny i bez sensu robić tam autostradę, szkoda pieniędzy.

 • gazeciak_pl

  Oceniono 1 raz -1

  Wreszcie!!! Chociaż nie wiem czy nie za tanio, skoro samo GDDiA przeznaczalo wiecej? Nie zróbcie tylko bubla z drogi!!!

 • f1909

  Oceniono 3 razy -3

  Jak to jest że ża PIS-u Budowa Dróg idzie jak po maśle a za Tuska AFERA GONIŁA AFERĘ ? -- Czy ktoś z Państwa może coś więcej na ten temat wie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX