Spore utrudnienia dla kierowców w województwie łódzkim. Droga krajowa nr 1 zamknięta na cały weekend

Łódzki oddział GDDKiA poinformował o tym, że droga krajowa nr 1 na odcinku między Kamieńskiem i Radomskiem zostanie zamknięty na najbliższy weekend. Urząd radzi kierowcom, aby kierowali się w tych dniach na przygotowane objazdy

Powodem weekendowym utrudnień jest wyburzenie dwóch wiaduktów biegnących nad trasą, co jest niemożliwe przy odbywaniu się ruchu drogowego. Prace na odcinku między Kamieńskiem a Radomskiem rozpoczną się w piątek 6 marca o godz. 21 i zakończą się w poniedziałek 9 marca o godz. 6.

Zobacz wideo W Norwegii powstaje podwodna autostrada. Koszt inwestycji to 16-krotność budżetu na polskie drogi

Spore utrudnienia dla kierowców. Droga krajowa nr zamknięta na weekend 

W związku z utrudnieniami GDDKiA zaprezentował plan objazdów. W komunikacie, który można znaleźć w TYM MIEJSCU, kierowcy znajdą także mapę trzech możliwych objazdów. 

Dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z DK 1 zjazd na DW 484 do DK 91. Dalej DK 91 do Radomska skąd Obwodnicą należy dojechać do ul Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK 42, którą dojedziemy do DK 1. Analogicznie dla jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi. 

- czytamy w komunikacie. Dodatkowo, na dłuższe utrudnienia przygotowani być muszą mieszkańcy okolicznych powiatów. Przygotowano dla nich objazdy, dzięki którym będą mogli przejechać z jednej strony budowanej autostrady na drugą. Korzystać z nich muszą do oddania nowych wiaduktów, czyli prawdopodobnie do końca bieżącego roku. GDDKiA zaznacza, że nowe wiadukty będą spełniać współczesne wymogi bezpieczeństwa. Będzie na nich szersza jezdnia pojawi się także ścieżka rowerowa. 

Ambitne plany GDDKiA na ten rok

Kilka tygodni temu GDDKiA opublikowało plan przetargów na 2020 rok. W ciągu roku ma powstać 353 km nowych dróg. Wartość ich realizacji wyniesie 12,2 mld zł. Chodzi o dwadzieścia pięć odcinków: obwodnic, dróg ekspresowych i autostrad, które po oddaniu do użytku wydłużą istniejące ciągi komunikacyjnych. Ich budowa to część planu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Więcej o: