Kursy walut 24.03 o godz. 7. Frank i euro znów drożeją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 24 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,60 zł, natomiast dolar 4,26 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,35 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,96 zł.

W poniedziałek 23 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 24 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 23.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

 • kurs euro: 4,5571 zł
 • kurs dolara: 4,2654 zł
 • kurs franka szwajcarskiego: 4,3214 zł
 • kurs funta szterlinga: 4,9491 zł

Kursy walut na żywo - wtorek 24.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Choć początek obecnego tygodnia rozpoczął się od pozytywnych wieści dla złotego, to już wtorek 24 marca przyniósł odwrócenie tego trendu. Aktualnie zauważalnie w górę (o ok. 0,60-0,90 proc.) idę kursy euro (4,60 zł) oraz franka szwajcarskiego (4,35 zł). Obie waluty śrubują rekordy wartości w ostatniej dekadzie. Frank szwajcarski mógł być jeszcze droższy, ale Bank Narodowy Szwajcarii (SNB) zainterweniował w celu osłabienia swojej waluty. Jej obecna wycena i tak jest jednak poważnym problemem dla Frankowiczów. 

Lekko w dół (0,23 proc.) spada natomiast wartość dolara, za którego aktualnie trzeba zapłacić 4,26 zł. Nie zmienia to faktu, że na takim pułapie waluta amerykańska znajduje się wyjątkowo rzadko. W niespokojnych czasach najstabilniejszy jest funt, który wzrasta zaledwie 0,10 proc. i wyceniany jest aktualnie na 4,95 zł.

Zobacz wideo Wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów. Prawnik wyjaśnia szczegóły

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Na wartość euro wpłynąć publikacje prognoz wskaźników PMI dla różnych branż gospodarczy w krajach strefy euro, m.in. Niemiec oraz Francji. W przypadku wartości funta oraz dolara również kluczowe mogą okazać się wskaźniki PMI dla Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Ponadto, wpływ na kurs dolara mogą mieć również dane o rynku nieruchomości. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Kursy walut 24.03 o godz. 7. Frank i euro znów mocno w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
 • kazek100

  Oceniono 17 razy 17

  O dzięki wam przenajświętsze pisiory że nie mamy euro. Przynajmniej możemy przepłacać za wszystko, ale dla Jarosława to my chętnie te ciężary poniesiemy!

 • 43elvis

  Oceniono 14 razy 12

  Wg specjalistów złotówka 5 od końca,najsłabszą walutą na świecie.Do Wenezueli niedaleko.Hura pis!

 • wejsunek47

  Oceniono 8 razy 8

  spokojnie.. andzej wygłosi łorendzie do narodu i dolar będzie po 2 złote..

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 2 razy 2

  Zanim zacznie się olimpiada w Tokio złotówka przeskoczy potyczkę euro o 7 zł.

 • mgkgk

  Oceniono 1 raz 1

  Tydzień temu mieliśmy w zapasie 212 miliardów wirtualnych, teraz wartość tego spadła na łeb na szyję. Dojdziemy do tego, że będziemy obracać Bonami PeKaO – stosowanymi w okresie PRL jako środek płatniczy będący substytutem walut wymienialnych ważnym wyłącznie w wydzielonej sieci placówek handlowych (tzw. sprzedaży towarów eksportu wewnętrznego). Dolce będą nielegalne, państwo totalitarne, Pisowska Republika Katolicka.

 • antyk63

  0

  Artykuł ma już tydzień, a wisi na głównej. Nie ma jak news...

 • bamapo

  0

  Genialny strateg Karpat Północnych wyda zaraz dekret poprzez swoje marionetki że Euro będzie po 2 zł dzięki czemu każdy Wolak zarabiający płacę minimalną będzie miał w kieszeni równowartość 1000 Euro.

 • ps11111ps

  Oceniono 2 razy 0

  Import szrotu z Niemiec stał się teraz bardzo nieoplacalny. Ale moze daloby sie korzystając z niskiego kursu PLN sprzedać trochę naszego niesprzedawalnego szrotu zalegającego komisy gdzieś na wschód albo do Afryki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX