PiS wymienił prezesa Poczty Polskiej. "To bliski współpracownik Mariusza Błaszczaka"

Prawo i Sprawiedliwość wymieniło prezesa Poczty Polskiej - Przemysława Sypniewskiego zastąpił na tym stanowisku wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot, który jest bliskim współpracownikiem Mariusza Błaszczaka. O planach zmian na tym stanowisku informowała jako pierwsza "Rzeczpospolita".

"PiS zmienił szefa Poczty Polskiej. Nowym prezesem został wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot, bliski współpracownik Mariusza Błaszczaka" - poinformowała w piątek wieczorem "Rzeczpospolita".

Informację o powołaniu nowego prezesa oficjalnie potwierdziła spółka. "Decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 03 kwietnia 2020 roku, zmianie uległ skład Rady Nadzorczej Poczty Polskiej. Rada Nadzorcza Poczty Polskiej przyjęła do wiadomości dymisję Pana Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej i delegowała Pana Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa Zarządu" - podała Poczta Polska.

"Rz" informowała wcześniej, że dotychczasowy prezes Poczty Polskiej, Przemysław Sypniewski, najprawdopodobniej jeszcze przed końcem tygodnia zostanie zastąpiony przez osobę bardziej lojalną Prawu i Sprawiedliwości. Według informatora gazety taka decyzja była związana z planem PiS dotyczącym przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. W tym celu trybie pilnym zwołano radę nadzorczą państwowej spółki.

Zobacz wideo „Nie ma porównania z poprzednimi kryzysami. To głęboki kataklizm gospodarczy”

PiS chce przeprowadzić wybory korespondencyjnie. Rola Poczty Polskiej ma być kluczowa 

Przypominamy, że PiS chce, aby wybory prezydenckie w tym roku odbyły się w całości korespondencyjnie. Taka decyzja zapadła podczas narady partii, która odbyła się 1 kwietnia. Nie wiadomo, czy projekt wejdzie w życie, gdyż w tym celu trzeba przeprowadzić zmiany w prawie wyborczym, na co nie zgadzają się Jarosław Gowin oraz posłowie Polski Razem należący do rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy. 

W organizacji wyborów niezbędny jest udział Poczty Polskiej. Zadaniem 26 tys. listonoszy będzie przekazanie kart do głosowania. Zgodnie z rządowymi wyliczeniami muszą oni do 10 maja dotrzeć do 14 mln skrzynek pocztowych. 

Poczta Polska jest częścią strategicznej infrastruktury Państwa Polskiego, której zadaniem jest zapewnienie obsługi obywateli oraz władz państwowych nawet w najtrudniejszych warunkach. Jako wyznaczony operator pocztowy jesteśmy zobowiązani do realizacji zadań, które wynikają z ustaw.

- odpowiedziała nam rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek, przypominając, że spółka była zaangażowana w obsługę wyborów dla osób niepełnosprawnych. 

Więcej o:
Komentarze (708)
PiS wymienił prezesa Poczty Polskiej. "To bliski współpracownik Mariusza Błaszczaka"
Zaloguj się
 • gibbonzlodzi

  Oceniono 168 razy 166

  Jeszcze chwila i PIS powoła Wojskową Radę Ocalenia Narodowego. Listonoszy w kamasze i do dzieła.

 • abovo100

  Oceniono 107 razy 105

  Na miejscu listonoszy bardzo szybko pędził bym na L4. Ciekawe czy nowy prezes sam rozniesie samobójcze listy wyborcze ?

 • anty-jar

  Oceniono 68 razy 66

  Jak ktoś nie mieszka w miejscu zameldowania, to gdzie mu dostarczą, jak nie wiedzą.
  Jeżeli nie ktoś nie dostanie, to znaczy, że może sądzić państwo o bezprawne pozbawienie go praw obywatelskich.
  Rozumiem, że koperta będzie wrzucona do każdej skrzynki?
  To ktoś, kto ma kilka mieszkań dostanie kilka kopert?
  PESEL, oświadczenie, karta. I służby w rękach przestępcy.
  Po co to. Wyniki są wydrukowane.

 • ferryk

  Oceniono 61 razy 61

  Mogą zmieniać prezesa co godzinę ale to listonosze powiedzą ostatnie słowo. Listonosze mają swoje rodziny w tym dzieci i wątpię aby ryzykowali swe życie dla małego pokurcza z Żoliborza.

 • franclajn

  Oceniono 50 razy 50

  Ponury kurdupel oszalał? Za mało mu trupów i trumien? Teraz cały kraj chce zmusza do lądowania we mgle?

 • bodzio24680

  Oceniono 44 razy 44

  Pan Prezes powiedział prawdę, że poczta nie jest przygotowana? Ciekawe ile kolejnych osób pójdzie na bruk, aż zostaną tylko ci, którzy potwierdzą, że jest przygotowana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX