Wiceminister Kamil Bortniczuk podał się do dymisji. Podążył drogą Gowina, lidera jego ugrupowania

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Kamil Bortniczuk, podał się do dymisji. Należał do Porozumienia i tak jak jego lider, Jarosław Gowin, pragnął zachować wiarygodność. Bortniczuk stanowisko wiceministra objął ledwie cztery miesiące temu.

Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, podał się we wtorek 7 kwietnia do dymisji. Miejsce w rządzie Mateusza Morawieckiego zajmował od grudnia 2019 roku. Na konferencji prasowej jako powód podał chęć bycia wiarygodnym, podobnie jak Jarosław Gowin, lider ugrupowania Porozumienie, do którego należy Bortniczuk. Gowin zrezygnował z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki ledwie dzień wcześniej, w poniedziałek 6 kwietnia. Powodem była różnice dot. wyborów korespondencyjnych, na które były minister nie wyraża zgody, ku niezadowoleniu Jarosława Kaczyńskiego. Co interesujące, Bortniczuk też stał się "bohaterem" poniedziałkowego głosowania.

Kamil Bortniczuk podał się do dymisji. Wczoraj wbrew Gowinowi głosował za wyborami korespondencyjnymi

Bortniczuk głosował wbrew linii partii, ale także inaczej niż zapowiadał. To wytknął mu dziennikarz Jacek Nizinkiewicz. Były już wiceminister funduszy i polityki regionalnej zapowiadał, że nie poprze pomysłu głosowania korespondencyjnego. Ostatecznie jednak zdecydował się oddać głos "za", z czego musiał się tłumaczyć na Twitterze. 

W przeciwieństwie do Grzegorza Pudy, który poparł pomysł przez pomyłkę, Bortniczuk z premedytacją zagłosował "za". Na taką decyzję zdecydował się, ponieważ dużo gorszym rozwiązaniem, jego zdaniem, byłoby głosowanie klasyczne, które jest alternatywą dla głosowania korespondencyjnego. Bortniczuk twierdzi, że w związku z koronawirusem w Polsce, byłoby to znacznie bardziej niebezpieczne. 

Porozumienie Jarosława Gowina wciąż ma przedstawicieli w rządzie. Największe znaczenie ma ministra rozwoju, Jadwiga Emilewicz, która typowana jest jako najpoważniejszy kandydat to zastąpienia Gowina na stanowisku wicepremiera. 

Więcej o:
Komentarze (121)
Wiceminister Kamil Bortniczuk podał się do dymisji. Podążył drogą Gowina, lidera jego ugrupowania
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 48 razy 48

  Hejcik cię przelał przez "internety", Kamilku, i dopiero wymiękłeś?
  Masz spóźniony zapłon, słoneczko. Łatka szmaciarza już przylgnęła do czółka.
  No, będę sprawiedliwa - jesteś troszkę mniejszym szmaciarzem niż twoja koleżanka Jadwinia Wąskousta i Korytolubna.
  A taki wydawałeś się inteligentny, taki byłeś elokwentny i taki obciach ci zostanie. Wstyd. Zaszyj się, kotku, może o tobie zapomną.

  I zapamiętaj: "Tylko świnie służą Balbinie".
  A prof. Bartoszewski mawiał "Warto być przyzwoitym". Może da ci to do myślenia.

 • spinetta

  Oceniono 30 razy 28

  Byłby choć trochę wiarygodny, gdyby wczoraj głosował przeciw ustawie kopertowej. A tak to sobie może tę swoją brodę zadzierać do upojenia, i tak wiadomo, że to koniunkturalista. Co się przez noc zmieniło? Widocznie Gowin go przekonał, że w koalicji rządowej łajba zaczyna nabierać wody.

 • 500nakrowe

  Oceniono 28 razy 28

  Śmieszny fiutek😀Głosował jak Kaczyński kazał a teraz"podał się do dymisji"😁 Porozumieniem rządzi już "Szumilewicz, Gó...n poszedł w, odstawkę. Koryto+było dla posełków ważniejsze niż jakiś tam Gó...n 😀

 • jacekjot2

  Oceniono 27 razy 27

  Żałosny oportunista. W piątek twierdzi, że wybory 10 maja nie mogą się odbyć, w poniedziałek głosuje za tymi wyborami "wbrew sobie" (ale za swoim stołkiem), we wtorek wypisuje się z rządu. Typowy "młody polityk": bez prawdziwego wykształcenia, bez poglądów, bez kręgosłupa.

 • borek-skorek

  Oceniono 27 razy 25

  Szczury uciekają, pozycjonują się na następne rozdanie.

 • syriusz.wila

  Oceniono 26 razy 24

  Oni mieli ambicje mówić do elektoratu tego bardziej rozgarniętego, myślącego, a zachowują sie jak pisowcy, czyli mają ludzi za debili. Gowin się zdymisjonował, ale jego partia głosowała za wyborami w maju. Ten drugi jak widzi dziennikarza to sra po gaciach z radości, parcie ma gigantyczne. Generalnie za jakiś czas Gowin będzie razem z Marcinkiewiczem, Dornem, Giertychem, Kowalem i innymi ośmieszonymi pluł na pis, żałosne.

 • saynotopis

  Oceniono 22 razy 22

  Kolejna medna ucieka z tonocage statku. Najdalej pod koniec roku Kaczynski znowu ucieknie przed odpowiedzialnoscia i rozpisze nowe wybory, zeby oddac wladze opozycji, ktora posprzata za niego burdel gospodarczy do ktorego doprowadzil. Do tego wlasnie jest mu teraz potrzebny prezydent, zeby bojkotujac prace nowego rzadu byl gwarancja powrotu PiSu do zloba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX