Sklepy zmieniają godziny pracy przed Wielkanocą [Lidl, Biedronka, Kaufland, Netto]

W związku ze świętami wielkanocnymi sklepy zdecydowały się wydłużyć czas pracy. Niektóre sieci, jak choćby Lidl i Biedronka, zdecydowały, by ich placówki były otwarte całą dobę. Jak wygląda sytuacja w innych sieciach? Kiedy może zrobić w nich zakupy?

W tygodniu przed świętami wielkanocnymi sklepy cały czas będą obowiązywać obostrzenia wprowadzone przez rząd. Chodzi o liczbę osób w placówce handlowej w jednym momencie (maksymalnie trzy na jedną kasę) oraz tzw. godziny dla seniorów, kiedy to obsługiwane są osoby powyżej 65. roku życiu. Ponieważ w związku z Wielkanocą możliwy jest wzmożony ruch w sklepach, największe sieci handlowe zdecydowały się wprowadzić wydłużony czas pracy.

Zobacz wideo Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Jak uderzy to w pracowników tego sektora?

Wielkanoc coraz bliżej. W jakich godzinach sklepy są otwarte? [Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland] 

W ubiegłym tygodniu Biedronka poinformowała o tym, że w dniach 7-10 kwietnia (od wtorku do piątku przed Wielkanocą) wszystkie placówki będą czynne przez całą dobę. - Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę - tłumaczył decyzję Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny sieci. 

Na podobne rozwiązanie, ale nie w takim zakresie zdecydował się również Lidl. Od 2 kwietnia sklepy niemieckiej sieci są czynne w godz. 6:00 - 24:00. Cześć sklepów funkcjonuje przez całą dobę, ale w godzinach od 3:00 do 4:00 jest w nich przerwa techniczna. Pełną listę placówek Lidla wraz z godzinami otwarcia można znaleźć w TYM MIEJSCU

Kaufland zapowiadał, że sklepy będą czynne do godz. 23:00, ale ostatecznie sieć podjęła decyzję o wydłużeniu pracy do północy. Rozważany był również pomysł wprowadzenia trybu całodobowego w niektórych placówkach handlowych. Do 11 kwietnia w godz. 6:00 - 24:00 otwarte będą również sklepy sieci Netto, natomiast zakupy w sklepach Aldi można robić od 6:00 do 22:00.

Należy pamiętać o przerwie technicznej w okolicach godz. 14, a także o tym, że w godz. 10:00-12:00 obsługiwani będą wyłącznie seniorzy. Nie wiadomo również, w jaki sposób zmieni się tryb pracy sklepów po Wielkanocy. 

Godziny otwarcia sklepów w tydzień przed świętami wielkanocnymi:

  • Biedronka - całodobowe
  • Lidl - 6:00 - 24:00 / całodobowe 
  • Netto - 6:00 - 24:00 
  • Kaufland - 6:00 - 24:00
  • Aldi - 6:00 - 22:00 
Więcej o: