Kursy walut 09.04 o godz. 7. Frank, dolar i euro znów lekko w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 9 kwietnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,53 zł, natomiast dolar 4,17 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,29 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,16 zł.

We środę 8 kwietnia Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 9 kwietnia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - środa 08.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - czwartek 09.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Sytuacja na rynku walutowym uległa uspokojeniu i od kilku dni można mówić o nieznacznych wahaniach kursów głównych walut. Czwartkowy poranek jest tego potwierdzeniem, gdyż euro (4,53 zł), dolar (4,17 zł) oraz frank szwajcarski (4,29 zł) solidarnie tracą około 0,10-0,20 proc. Choć dzięki ostatnim spadkom główne waluty oddaliły się od marcowych szczytów wartości, to wciąż znajdują się na bardzo wysokim poziomie. Z trendu spadków wyłamuje się natomiast funt szterling wyceniany na 5,16 zł, który idzie w górę o ok. 0,40 proc. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś może wpłynąć na wartość walut?

Dla wartości waluty brytyjskiej wydarzeniami o dużej wadze będzie publikacja rocznego, miesięcznego oraz kwartalnego PKB oraz danych dotyczących przemysłu w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o euro, to w przypadku tej waluty na pierwszy plan rzuca się publikacja protokołu z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego dotyczącego polityki monetarnej strefy euro. Ponadto, z Niemiec spłyną dane nt. importu oraz bilansu handlowego w marcu. Na wartość dolar wpływ może mieć m.in. marcowy wskaźnik PPI.

Zobacz wideo Banki chcą coraz więcej za kredyty mieszkaniowe. Marże najwyższe od 9 lat. Rosną już nie tylko ceny mieszkań Wybierz serwis
Więcej o: