Godziny otwarcia sklepów w Wielki Piątek i Wielką Sobotę [Biedronka, Lidl, Kaufland]. Do której otwarte sklepy?

W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi sieci handlowe, w tym Lidl i Biedronka, zdecydowały się zmienić godziny otwarcia sklepów. Do której czynne są sklepy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę?

Mimo świąt Wielkiejnocy sklepy cały czas muszą przestrzegać obostrzeń wprowadzonych przez rząd w ubiegłym tygodniu. Chodzi o maksymalną liczbę osób przebywających jednocześnie na terenie placówki (trzy na kasę) oraz tzw. godziny dla seniorów - od 10:00 do 12:00 w sklepach obsługiwane są tylko osoby powyżej 65. roku życia. Ponadto, tryb pracy w Wielką Sobotę został unormowany przez przepisy o zakazie handlu.

Godziny otwarcia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę - Lidl i Biedronka

W Wielki Piątek, podobnie jak przez cały tydzień przedświąteczny, wszystkie sklepy Biedronki będą czynne przez całą dobę. Przez 24 godziny można zrobić zakupy także w sporej części sklepów sieci Lidl. Pełen wykaz wraz z godzinami otwarcia znaleźć można na stronie internetowej Lidla. W Wielką Sobotę Biedronka zdecydowała się otworzyć sklepy do godz. 14., natomiast Lidl do godz. 13:30.

Godziny otwarcia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę - Kaufland, Netto, Tesco, Carrefour

Na wydłużenie godzin pracy zdecydowały się także Kaufland, Netto oraz Tesco. W Wielki Piątek w tych sklepach zakupy można zrobić do godz. 24, natomiast w Wielką Sobotę do godz. 13. Sieć Netto zdecydowała się przygotować 10-procentowe rabaty dla pracowników służby zdrowia oraz służb mundurowych, jeśli odwiedzą poszczególne placówki w godz. 20-24. 

Inne sieci handlowe (Aldi, Dino, Polomarket) będą czynne do godz. 22 w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę do godz. 13, za wyjątkiem placówek handlowych Dino otwartych do godz. 13:30. Dodatkowo przypominamy, że 10 kwietnia supermarkety Auchan są czynne do godz. 21., natomiast sklepy pod szyldem Carrefour do godz. 23. 

Godziny otwarcia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę - Żabka

Na nieco innych zasadach funkcjonują natomiast sklepy sieci Żabka. W Wielki Piątek popularne sklepy franczyzowe otwarte będą do godz. 22., natomiast w Wielką Sobotę do godz. 14. bądź dłużej. W tym drugim przypadku za sklepową ladą musi stanąć jednak właściciel sklepu. W związku z tym godziny otwarcia mogą być różne w poszczególnych placówkach. 

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją.
Więcej o: