Kursy walut 06.05 o godz. 7. Główne waluty tracą na wartości [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środe 6 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,54 zł, natomiast dolar 4,19 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,30 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,20 zł.

We wtorek 5 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały weekend majowy. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 6 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - wtorek 05.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - środa 06.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Środowy poranek przyniósł pozytywne wieści, gdyż wszystkie główne waluty tracą na wartości. Najmocniej, frank szwajcarski (0,40 proc. w dół), za którego należy zapłacić aktualnie 4,30 zł. Powrót wartości franka do poziomu poniżej tej granicy będzie pozytywną wiadomością, gdyż po raz ostatni na dłużej na tym poziomie znajdował się pod koniec marca. Euro (4,54 zł), dolar (4,19 zł) oraz funt nie notują tak znacznych spadków. Na ten moment wyżej wymienione waluty tracą solidarnie o ok. 0,10-20 proc. Oznacza to, że dwie pierwsze waluty powoli oddalają się od szczytów wartości, które osiągnęły jeszcze w marcu. 

Zobacz wideo Tarcza antykryzysowa za 100 mld zł. Borys: Nie jest to ślepy dodruk pieniądza

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Wpływ na wartość euro będą miały wskaźniki PMI za kwiecień zarówno zbiorczo dla strefy euro, jak i jej największych gospodarek, tj. Niemiec, Francji czy Włochów. Według prognoz będzie on dużo niższy w porównaniu do marca. Dla wyceny dolara istotne mogą być dane dotyczące ropy naftowej. Jeśli chodzi o funta, to wydarzeniem dotyczącym tej waluty będzie publikacja wskaźnika PMI dla sektora budowlanego. 

Więcej o: