Kursy walut 12.05 o godz. 7. Główne waluty utrzymują się na wysokim poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 12 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,56 zł, natomiast dolar 4,22 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,34 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,20 zł.
Zobacz wideo Dr Jacek Bartosiak o pokryzysowym scenariuszu dla Europy

W poniedziałek 11 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 12 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 11.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 12.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Wtorkowy poranek jest potwierdzeniem trendu stabilizacji na rynku walutowym, gdyż główne waluty utrzymują się praktycznie na tym samym poziomie, co wczoraj. Euro, dolar oraz frank szwajcarski notują wzrosty na poziomie 0,10-0,20 proc., co pozwala na lekką korektę ich wartości. Najbardziej martwić może stabilizacja franka, za którego trzeba zapłacić 4,33 zł - zaledwie 2 gr mniej od tegorocznego szczytu wartości. Wyceniane odpowiednio na 4,22 zł oraz 4,56 zł dolar i euro znajdują się w bezpiecznym dystansie od swoich najwyższych wycen. We wtorek rano spadki na poziomie 0,20 proc. notuje natomiast funt szterling, który kosztuje aktualnie 5,20 zł. Poniżej tej granicy waluta brytyjska po raz ostatni znajdowała się przez dłuższy czas w połowie kwietnia. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Poniedziałek 11 maja zdominowany był przez wydarzenia dotyczące euro, natomiast wtorek należy do dolara. Największy wpływ na walutę amerykańską mogą mieć m.in. bazowy wskaźnik CPI (cen towarów i usług konsumpcyjnych) za kwiecień czy raport API nt. ropy naftowej. Ponadto, w tym dniu można spodziewać się szeregu przemówień członków FOMC. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Kursy walut 12.05 o godz. 7. Główne waluty utrzymują się na wysokim poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 3 razy 1

  Nie moi drodzy - to nie inne waluty są silne - to PLN jest słaby i staje sie bezwartościową walutą.

  jeszcze w styczniu śmialiście się z ludzi którzy uciekali z pieniedzmi z lokat w mieszkania , ziemię .

  teraz proponuje prostą matermatykę - ile straciły na wartości wasze oszczedności w stosunku do czasów kiedy euro było po 4,20 .

  a to dopiero początek .

  już były takie czasy kiedy PLN był walutą niewymienialną po rynkowym kursie - a mieszkania i samochody kuppowało się wyłącznie za $$$$ i marki .

  te czasy bardzo szybko wracaja.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  Po prostu dodruk peelenów odbija się czkawką. Tyle w temacie.

  Otwórzcie granice tego paździerzowego, katofaszystowskiego kraju. Niech ci co mogą wyjadą, a później róbcie sobie co chcecie. Możecie się nawet rozbić o brzozę jak stsdo baranów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX