Turcja otwiera się na zagranicznych turystów. "Wakacje bez COVID-19"

Turecka firma Cordedon przedstawiła ofertę "Wakacji bez COVID-19", według której zagraniczni turyści będą mogli przylecieć i spędzić wakacje w Turcji już od 26 czerwca.

W związku z przedłużającym się zamknięciem granic oraz zawieszeniem ruchu lotniczego pod coraz większym znakiem zapytania staje organizacja zagranicznych wyjazdów w czasie wakacji. Dla wielu krajów, dla których turystyka jest ważną częścią gospodarki, może to stać się przyczyną poważnego kryzysu. Dlatego też wiele firm turystycznych robi wszystko, aby obejść obostrzenia i zachęcić turystów do spędzenia wakacji poza granicami własnych krajów. 

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Turcja. "Wakacje bez COVID-19". Ciekawa oferta touroperatora Cordedon

Na nietypowe rozwiązanie zdecydował się turecki touroperator Cordedon, który przedstawił ofertę "Wakacji bez COVID-19" - podaje "Rzeczpospolita". Od 26 czerwca turyści będą mogli spędzić w wakacje w Turcji. Niezbędne jest jednak spełnienie kilku warunków: każda z osób przed wylotem przejdzie test na obecność koronawirusa w organizmie, dodatkowo uczestnicy wycieczek będą zobowiązani tylko do przebywaniu na terenie hotelu. Firma zadba natomiast o to, żeby podczas przemieszczania się z lotniska do hotelu uczestnicy wycieczki nie mieli kontakt z osobami spoza grupy. 

Na razie loty odbywać się będą jedynie z amsterdamskiego lotniska Schiphol. Pierwszy hotel otwarty dla zagranicznych turystów znajduje się w okolicach Antali, gdzie Cordedon posiada kilka placówek turystycznych. W dalszych planach firmy jest zorganizowanie podobnych wycieczek m.in. na Sardynię i Sycylię czy Ibizę. 

Turcja i Grecja myślą o ponownym otwarciu się na zagranicznych turystów

Według oficjalnych danych w Turcji spada liczba infekcji koronawirusem. Prezydent Erdogan stwierdził niedawno, iż ma nadzieję, że gospodarka wkrótce znów się ożywi, a szczególnie branża turystyczna. W planach jest wprowadzenie certyfikatów, które miałyby być poświadczeniem, że dany region jest wolny od koronawirusa. Grecki rząd stwierdził natomiast, że prawdopodobnie od lipca będzie możliwe otwarcie granic dla turystów zza granicy

Więcej o: