"Dwie godziny dla rodziny". 15 maja krótsza praca. Sprawdź, czy Twoja firma bierze udział w akcji

W piątek 15 maja ma miejsce 9. edycja akcji "Dwie godziny dla rodziny". Pracodawcy, którzy zgłosili swój udział, wypuszczą pracowników do domu dwie godziny wcześniej niż zwykle. Akcja ma na celu zwrócić uwagę, jak ważny jest kontakt i spędzanie czasu z najbliższymi.

Od 9 lat Humanites organizuje akcję "Dwie godziny dla rodziny". Od tego czasu wzięło w niej udział 800 firm w 15 państwach. Jej ideą jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne są relacje z naszymi bliskim, na które zbyt często poświęcamy za mało czasu. Organizatorzy podkreślają jednak, że liczy się nie tylko czas, ale też to, jak spędzamy chwile z rodziną. 

Wszyscy ludzie na całym świecie potrzebują uniwersalnych jakości w relacji z najbliższymi. Potrzebujemy miłości, bezwarunkowej akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku i zaufania, a także słów i czynów, skierowanych do nas, które te wartości wyrażają. W życiu rodzinnym nie chodzi o liczbę spędzonych godzin, lecz o to, co w tym czasie robimy i kim w tym czasie jesteśmy.

- czytamy na stronie akcji. "Dwie godziny dla rodziny" jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie obok siebie" - informują dalej organizatorzy. Akcja rokrocznie organizowana jest 15 maja w Międzynarodowy Dzień Rodzin. Kampania globalnie stara się przeciwdziałać kryzysowi więzi, by dbać o zdrowie mentalne i emocjonalne ludzi.

Zobacz wideo Czy czterodniowy tydzień pracy ma sens?

Dwie godziny dla rodziny. Sprawdź, czy Twoja firma bierze udział

Tegorocznym tematem jest "Pokoleniowy Klub Filmowy". W związku z izolacją spowodowaną pandemią koronawirusa organizatorzy chcą w tym roku skupić się na przeciwdziałaniu samotności.

 

Swój udział rokrocznie zgłaszają dziesiątki firm w Polsce, wśród nich takie przedsiębiorstwa jak Orlen, Energa, BNP Paribas, Tchibo czy wydawnictwo Nowa Era. To, czy Twój pracodawca bierze udział w akcji, można sprawdzić pod TYM adresem. 

Więcej o: