Lufthansa chce od czerwca wznowić loty z Warszawy i Krakowa. Można już kupować bilety

Lufthansa zamierza stopniowo wracać do normalnego trybu pracy. W związku z tym niemieckie linie lotnicze planują od 1 czerwca umożliwić loty z i do portów w Warszawie oraz Krakowie.

Wraz ze stopniowym wyhamowaniem epidemii oraz odmrażaniem gospodarki w poszczególnych europejskich krajach, coraz więcej linii lotniczych zapowiada powrót do przeprowadzania lotów międzypaństwowych. 

Zobacz wideo Oto największy samolot świata. Tak założyciel Microsoftu chce sięgnąć kosmosu

Lufthansa planuje loty z i do Polski. Co z obostrzeniami? 

W tym gronie znalazła się niemiecka Lufthansa, która od 1 czerwca zamierza udostępnić loty z Warszawy oraz Krakowa. Od 1 do 14 czerwca odbywać się będzie 17 lotów z Frankfurtu do Polski tygodniowo (12 z/do Warszawy oraz 5 z/do Krakowa). Niemieckie linie lotnicze umożliwiły już zakup biletów na planowane rejsy.

Plany Lufthansy mogą zostać pokrzyżowane przez przedłużenie rządowych obostrzeń dotyczących ruchu lotniczego. Na razie zakaz latania obowiązuje do 23 maja. Należy także pamiętać, że zamknięcie granic Polski dla obcokrajowców zostało wydłużone do 12 czerwca. Nie dotyczy to jednak osób, które przybywają do naszego kraju w celach biznesowych. Osoby przylatujące do Polski nadal będą musiały przejść 14-dniową kwarantannę. 

Lufthansa przywraca część lotów międzynarodowych

Od czerwca Lufthansa zamierza stopniowo przywracać klasyczne połączenia. Podróżni będą mogli odbywać rejsy z Frankfurtu do popularnych destynacji turystycznych jak np. Majorka, ale także wielu innych europejskich miast (Kijów, Manchester, Nicea, Praga). Celem niemieckich linii lotniczych jest zaoferowanie do końca czerwca 1800 połączeń do 130 miast.

Linie lotnicze należące do Lufthansa Group (...) od czerwca znacznie rozszerzą rozkład rejsów i zaoferują pasażerom możliwość podróży do wielu słonecznych, wakacyjnych kierunków, jak również liczne trasy międzykontynentalne. W nowej ofercie znajdzie się ponad 106 miast w Niemczech i Europie oraz ponad 20 połączeń międzykontynentalnych, co znacząco zwiększy wybór kierunków oferowanych pasażerom.

- czytamy w komunikacie spółki. 

Więcej o: