Markety Dino będą pracowały dłużej. Zmianie uległy godziny otwarcia sklepów

Sieć sklepów Dino dołącza do innych marek, które zdecydowały się przedłużyć godziny otwarcia swoich placówek. Decyzja ta związana jest między innymi z nowymi wytycznymi wprowadzonymi na czas epidemii koronawirusa.
Zobacz wideo Jak w łatwy sposób zrobić zakupy przez internet? [WIDEO]

Spółka Dino dołącza do sklepów, które wydłużyły godziny otwarcia. Tym samym spółki chcą umożliwić klientom komfortowe robienia zakupów zgodnie z wytycznymi związanymi z tzw. reżimem sanitarnym.

Marekty Dino wydłużyły godziny otwarcia swoich placówek

Większość sklepów Dino w całej Polsce ma być otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 23:00. W tych samych godzinach placówki będą otwierane również w niedziele handlowe.

- Pojedyncze sklepy są otwarte w krótszych niż standardowe godzinach, co związane jest z dostosowaniem ich funkcjonowania do lokalnych przepisów. Szczegółowe informacje są dostępne w poszczególnych marketach Dino - poinformowano w komunikacie spółki.

Markety Dino nie są jedyną spółką, która zdecydowała się na otwarcie sklepów spożywczych w wydłużonych godzinach. Wcześniej godziny otwarcia wydłużyły m.in. sieci Biedronka i Lidl.

W ciągu ostatnich lat liczba sklepów sieci Dino wzrosła ze 111 na koniec 2010 roku, do 1 218 na koniec 2019 roku. Większość z marketów tej firmy znajduje się w zachodniej Polsce. Są zlokalizowane głównie w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Do końca marca 2020 roku Grupa Dino zatrudniała 21,6 tys. osób.

Więcej o: