Czy to dobry moment na zakup mieszkania? "Ceny przestały rosnąć, w niektórych miastach nieco spadają"

Nieruchomości są wrażliwe na ekonomiczne skutki epidemii koronawirusa, jednak czy spadki są już znaczące? Jarosław Krawczyk, ekspert serwisu OtoDom wyjaśnił w programie "Studio Biznes", czy osoby, które do tej pory nosiły się z zamiarem kupna mieszkania powinny zmienić plany.
Zobacz wideo Czy to dobry moment na zakup mieszkania? Wyjaśnia gość programu 'Studio Biznes'

Epidemia koronawirusa wpływa na rynek nieruchomości, jednak czy doprowadziła już do spadku cen? Jarosław Krawczyk, ekspert serwisu OtoDom, goszcząc w programie "Studio Biznes" stwierdził, że jak do tej pory więcej argumentów przemawia za tym, że ceny jednak nie spadną.

Ceny nieruchomości nie spadają. Czy to dobry moment, by kupić mieszkanie?

- Ceny przestały rosnąć, w niektórych miastach nieco spadają, niemniej nie widzimy żadnej różnicy pomiędzy tym, co było wcześniej, a tym, co mamy w tej chwili. Oczywiście mowa o cenach ofertowych - niewykluczone, że z deweloperami i pośrednikami można rozmawiać na temat obniżenia tych cen - stwierdził Krawczyk.

Czy kupowanie mieszkania w obecnym czasie jest więc dobrą decyzją? - Prawda jest taka, że jeśli ktoś ma gotówkę lub zdolność kredytową, to z jednej strony odradzałbym przesadny pośpiech, z drugiej, jeśli ktoś odczuwa potrzebę zmianę mieszkania, a mamy nieruchomość na oku, to dlaczego nie? - stwierdził Krawczyk.

Wyjaśnił też, że część inwestorów może, pomimo kryzysu, inwestować pieniądze w nieruchomościach traktując je jako bezpieczną przystań. Co musiałoby się wydarzyć, by mieszkania wyraźnie potaniały? Czy wpływ na ceny będzie miała polityków banku? Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy.

Więcej o: