Wakacje w Grecji możliwe. Premier: otwarcie granic już od 15 czerwca

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis zapowiedział, że sezon turystyczny zostanie otwarty od 15 czerwca. Od lipca przywrócone zostaną natomiast połączenia lotnicze z najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi.

Wraz z sukcesywnym odmrażaniem europejskich gospodarek, coraz częściej pojawiającym tematem jest otwarcie granic dla zagranicznych turystów. Takie plany ma m.in. Turcja, w której mają zostać wprowadzone certyfikaty dla regionów wolnych od epidemii. Sezon turystyczny wkrótce chce otworzyć także Grecja, dla której branża turystyczna stanowi 20 proc. PKB

Zobacz wideo Wakacje 2020. Gdzie będziemy mogli wyjechać?

Grecja otwiera sezon turystyczny już od 15 czerwca

Jak podaje "The Guardian", w środę 20 maja premier Grecji Kyriakos Mitsotakis w przemówieniu zapowiedział, że sezon turystyczny zostanie otwarty od 15 czerwca. Turyści odwiedzający Grecję będą losowo poddawani testom na obecność koronawirusa. Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami musieliby oni przejść 14-dniową kwarantannę. Premier zapowiedział także, że od 1 lipca przywrócone zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze z miejscowościami turystycznymi. 

Mitsotakis przypomniał w orędziu o roli turystyki dla greckiej gospodarki. Zaznaczył także, że placówki hotelowe będą funkcjonować w reżimie sanitarnym, co w połączeniu z testami przeprowadzanymi na przyjezdnych uchroni Grecję przed nawrotem epidemii. 

Grecja przyspiesza sezon turystyczny. Rząd zachęca zagranicznych turystów przez niższe podatki 

Początkowo Grecja miała otworzyć się na turystów od lipca. Szybki spadek zachorowań spowodował jednak, że sezon turystyczny zostanie otworzony o dwa tygodnie szybciej. Grecja zamierza zachęcić zagranicznych turystów do odwiedzenia kraju poprzez obniżenie podatków. Mitsotakis zapowiedział wprowadzenie obniżki opłat transportowych z 24 do 13 proc. W czasie sezonu turystycznego niższe opłaty mają dotyczyć również kawy oraz napojów bezalkoholowych. 

Według szacunków podanych przez "The Guardian" w optymistycznym scenariuszu kraj może odwiedzić 1/3 zagranicznych turystów, co w ubiegłym roku. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Wakacje w Grecji możliwe. Premier: otwarcie granic już od 15 czerwca
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 8

  A jak test wypadnie pozytywnie, to co? Izolacja w zamkniętym hotelu, nie koniecznie tym, który opłaciłem, czy wypad na lotnisko? A jak z lotniska pogonią, bo samolot dopiero za tydzień? Dom wariatów, ale CZEGO nie gada się dla pieniędzy... :-)

 • jeak

  Oceniono 9 razy 5

  "Zagraniczni turyści odwiedzający Grecję będą poddawani testom na obecność koronawirusa. Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami musieliby oni przejść 14-dniową kwarantannę."
  Ciekawy i atrakcyjny urlop się szykuje ... po powrocie też 14-o dniowa kwarantanna.

 • yattawawa

  Oceniono 3 razy 3

  "Od lipca przywrócone zostaną natomiast połączenia lotnicze z najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi." Z radomiem ?

 • starsailor3

  Oceniono 3 razy 3

  No muszą południe Europy otworzyć, bo jak nadal nie będą zarabiać to tam będzie wręcz głód, a UE tego nie wytrzyma.

 • h_albicilla

  Oceniono 3 razy 3

  Jakieś stare te doniesienia. Grecja już jakiś czas temu wycofała się z testowania turystów. Telewizja SKAI podała dziś, że Polska jest na liście 19 krajów, z kórych turyści będą mogli przyjeżdżać bez testów i bez kwarantanny.

 • marzanna_anna

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby rzeczywiście otworzyli granice, to chętnie skorzystam z zagranicznego wypoczynku. Co roku lipiec/ sierpień latam enterem do Grecji, to przyjazny, gościnny i stosunkowo tani kraj.

 • enpori

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiem skąd źródło tych informacji. Od 15 czerwca Grecja otwiera swoje granice dla części krajów UE, tych najmniej dotkniętych COVID. A a propos testów Mitsotakis wspomniał, że będą robione tylko wyrywkowo.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 1 raz 1

  To jest chyba żart? Test w kraju docelowym i pewnie szybki, serologiczny, który daje dużo wyników fałszywie pozytywnych...I co potem? Kwarantanna? A hotele wykupione itd. W takim wypadku wakacje za granicą tylko do krajów, w których nie będzie żadnych testów. Choćby do Czech czy Niemiec nawet.

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 9 razy 1

  ale czy nadal wolno palić w tavernach? jeśli tak, to jadę. Za wszystko można zapłacić, ale to uczucie, jak po kolacji w greckiej tavernie rozsiadasz się wygodnie, wypijasz łyk wina, zapasz papierosa i zaciąąąągasz głęboko aromatycznym dymem. nigdzie juz tego nie ma. Dlatego warto jechać do Grecji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX