Gadu Gadu sprzedaje numery. Trzycyfrowy "VIP" kosztuje 1000 zł

Gadu Gadu zdecydowało rozpocząć sprzedaż "atrakcyjnych" numerów. Firma wprowadziła specjalną ofertę w ramach, które trzycyfrowy numer można nabyć za kwotę od 600 zł do nawet 1000 zł.

W przeszłości numery Gadu Gadu były przyznawane automatycznie. Ich długość zależna była od tego, kiedy zostały zarejestrowane. Dodatkowo numery z zakresu od 1 do 999 były zarezerwowane dla mediów bądź instytucji publicznych. Firma Gadu Gadu zdecydowała się po 20 latach wprowadzić specjalną ofertę, dzięki której trzy-, cztero- i pięciocyfrowe numery można zakupić. 

Zobacz wideo

Gadu Gadu sprzedaje numery za 1000 zł

W ramach oferty wprowadzono pięć pakietów. Kształtują się one następująco: 

  • numer trzycyfrowy (VIP, Lux),
  • numer czterocyfrowy (Premium, Lux),
  • numer pięciocyfrowy (High Five, Premium, Lux),
  • numer dziewięciocyfrowy (GG Phone),
  • Pakiet dla Firm.

Na najwyższe kwoty wyceniane są numer trzycyfrowe. Kosztują one od 600 zł do 1000 zł. Za numery czterocyfrowe, w zależności od ich atrakcyjności, należy zapłacić 400 bądź 500 zł. Podobną kwotę trzeba wydać na pakiet GG Phone, w którym klienci otrzymają dziewięciocyfrowy numer, ale kombinacja cyfr zostaje wybrana przez kupującego. Gadu Gadu przedstawiło także tzw. Pakiet dla Firm, w ramach którego przedsiębiorcy mogą zakupić następujące po sobie numery. Koszt zakupy wynosi od 500 zł do 1,5 tys. zł w zależności od liczby numerów (5,10 czy 15). Równie pożądane w przeszłości numery pięciocyfrowe kosztują natomiast do 100 do 200 zł.

Komunikator Gadu Gadu funkcjonuje od 15 sierpnia 2000 roku. W 2011 roku Gadu-Gadu miało około 7 milionów unikatowych użytkowników, którzy wysyłali do 300 milionów wiadomości dziennie. Obecnie GG wyparte zostało przez bardziej zaawansowane technologiczne komunikaty. W lutym ubiegłego roko Gadu Gadu wróciło w odświeżonej formule, ale nie podbiło serc Polaków. 

Więcej o: