Ryanair znacznie obniży ceny biletów. "Chcemy, aby ludzie znów zaczęli latać"

Ryanair ma w planach cięcie cen biletów nawet o połowę. Irlandzka linia lotnicza jest w stanie zakończyć rok ze stratą tylko po to, aby zachęcić ludzi do ponownego latania.

Branża lotnicza należy do najbardziej poszkodowanych na skutek pandemii koronawirusa. Od połowy marca przewoźnicy ponoszą koszty utrzymania personelu oraz maszyn przy braku jakichkolwiek przychodów. Powolne odmrażanie światowej gospodarki i wizja otwarcia granic sprawiła, że linie lotnicze chcą szybko odrobić straty. 

Zobacz wideo Jak firmy, które przeniosą się do internetu, mogą zdobyć w OLX "1000 zł na start"?

Ryanair przywraca połączenia i... znacznie obniża ceny biletów 

Ryanair przywraca pasażerskie rejsy międzynarodowe od 1 lipca. Wraz z początkiem przyszłego miesiąca obsługiwane będzie 40 proc. normalnego rozkładu lotów. Mimo sporych cięć irlandzki przewoźnik będzie przeprowadzał tysiąc lotów dziennie na 90 proc. tras dawnego rozkładu. Tylko w Polsce Ryanair będzie obecny na 12 lotniskach, w tym w Bydgoszczy, Olsztynie czy Łodzi

Prezes Ryanaira Michael O'Leary powiedział w rozmowie dla "The Mail on Sunday", że firma gotowa jest obniżyć ceny biletów o połowę w celu zachęcenia pasażerów do korzystania z usług Ryanaira w sezonie letnim - Gdy zaczniemy latać w lipcu, będziemy sprzedawać za wszelką cenę, aby obsadzić jak najwięcej miejsc - zapowiedział. Chodzi o obniżki rzędu nawet 50 proc.

Prezes wyjaśnił, że flota Ryanair musi być zapełniana w 60 proc., aby osiągnąć próg rentowności. W lipcu ubiegłego roku Ryanair przewiózł ok. 14 mln pasażerów, a średnia cena biletu wynosiła 60 euro. Dla porównania, w ubiegły czwartek Ryanair miał zapełnionych zaledwie 30 proc. miejsc w lipcu i to mimo decyzji wielu krajów o otwarciu granic. 

Nie tylko Ryanair przywraca połączenia. PLL LOT obsłużył wczoraj pierwszy lot krajowy

Od 1 czerwca znów można korzystać z usług krajowego przewoźnika. PLL LOT uruchomił pasażerskie loty krajowe. Łącznie zaplanowanych jest około 30 rejsów dziennie:

  • trzy razy dziennie: Warszawa - Gdańsk,
  • do dwóch razy dziennie: Warszawa - Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Zielona Góra,
  • raz dziennie: Kraków - Gdańsk. 

Pierwszy lot rozpoczął się w poniedziałek 1 czerwca około godziny 7:00 z Warszawy do Szczecina 

Więcej o: