Loty pasażerskie przywrócone. PLL LOT informują, dokąd latają od 1 czerwca

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o przywróceniu lotów pasażerskich. Od poniedziałku 1 czerwca jej samoloty obsługują jedynie połączenia krajowe. Dziennie odbywać się będzie około 30 lotów.

PLL LOT zdecydowały się przywrócić loty pasażerskie po ponad dwumiesięcznej przerwie. W tym czasie samoloty krajowe linii były wykorzystywane m.in. do przewozu sprzętu medycznego. Przywrócenie normalnego trybu pracy odbywać się będzie w kilku etapach. Pierwszy został wprowadzony wraz z początkiem czerwca. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

PLL LOT i krajowe loty pasażerskie 

Od 1 czerwca pasażerowie mogą skorzystać z połączeń krajowych realizowanych w ramach ośmiu portów lotniczych. Łącznie zaplanowanych jest około 30 rejsów dziennie:

  • trzy razy dziennie: Warszawa - Gdańsk,
  • do dwóch razy dziennie: Warszawa - Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Zielona Góra,
  • raz dziennie: Kraków - Gdańsk. 

Plan ten powstał przy uwzględnieniu potrzeb biznesowych oraz turystycznych. Pierwsze rejsy wystartowały dzisiaj między godziną 7:00 a 7:15 z Warszawy do Szczecina, Krakowa, a później do innych polskich miast. 

Jak podaje PLL LOT w komunikacie, "plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie". W najbliższej przyszłości można więc spodziewać się stopniowego zwiększania liczby połączeń. 

PLL LOT przywracają rejsy pasażerskie. O czym muszą pamiętać pasażerowie? 

Loty odbywają się w reżimie sanitarnym. Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że personel samolotów zobowiązany jest do noszenia maseczek oraz rękawiczek. Pasażerowie są zobowiązani do zakrywania maseczką ust i nosa przez cały lot. Dodatkowo maseczki powinno się zmieniać co cztery godziny.

Do minimum ograniczony jest personel pokładowy, a napoje oraz jedzenie mają być podawane w opakowaniach. Jeśli chodzi o pasażerów, to rekomendowane jest ograniczenie się do bagażu podręcznego. Co więcej, przed lądowaniem muszą oni wypełnić Kartę Lokalizacji Podróżnego. 

Więcej o: