Ponowne zamrożenie gospodarki? Emilewicz: Nie mamy takich planów. "Nie wiemy co stanie się jesienią"

Jadwiga Emilewicz optymistycznie wypowiedziała się na temat prognoz gospodarczych na dalszą część 2020 roku. - Nie mamy planów ponownego zamrożenia gospodarki - powiedziała wicepremier.

Wicepremierka Jadwiga Emilewicz w programie "Jeden na jeden" w TVN 24 wypowiedziała się na temat kontrowersji związanych z kupnem maseczek, a także sytuacji w kraju, którą określiła jako "pod kontrolą".

Emilewicz: Nie mamy planów ponownego zamrażania gospodarki

Została również zapytana o to, czy możliwy jest scenariusz ponownego zamrożenia gospodarki. 

Nie mamy planów ponownego zamrażania gospodarki. Nie wiemy co stanie się jesienią, gdy pojawi się także wirus normalnej grypy, ale wiemy już więcej o koronawirusie.

- powiedziała Jadwiga Emilewicz. Wicepremierka pokusiła się także o ocenę wpływu pandemii na krajową gospodarkę. Według niej rząd w bardzo skuteczny sposób chroni miejsca pracy. - Mamy szansę zakończyć rok z najlepszym wzrostem gospodarczym - zaznaczyła. 

Kiedy realne odmrożenie gospodarki? Jadwiga Emilewicz w maju podała datę

 - Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły - zapowiedziała pod koniec maja Jadwiga Emilewicz w rozmowie w programie "Studio Biznes", dodając, że jest to jedynie data umowna, gdyż wpływ na to może mieć rozwój epidemii koronawirusa, a rząd jest w stanie przewidywać sytuację w horyzoncie dwóch tygodni.  

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz wyjaśnia plany rządu co do bonu turystycznego [Studio Biznes odc. 38]

Jak dotąd, termin ten wydaje się realny do spełnienia. Przypominamy, że od 6 czerwca wejdzie w życie IV etap odmrażania gospodarki. W reżimie sanitarnym funkcjonować będą mogły siłownie, baseny oraz kluby fitness. Ponownie otwarte będą także parki rozrywki. Zmiany czekają także branżę weselną. 

Więcej o: