Emilewicz zdradza, kiedy realne odmrożenie gospodarki. "Chcemy, by od lipca wróciły wszystkie aktywności"

- Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły - zapowiedziała Jadwiga Emilewicz w rozmowie w programie "Studio Biznes" Zaznaczyła jednak, że wpływ na termin dalszego odmrażania gospodarki będzie miał rozwój epidemii.

W programie "Studio Biznes" prowadzonym przez Łukasz Kijka minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poruszyła najważniejsze kwestie dotyczące polskiej gospodarki oraz planów rządu mających pomóc przedsiębiorcom poszkodowanym na skutek epidemii COVID-19. 

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 38

Emilewicz: Chcemy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności powróciły

W rozmowie padły również kolejne szczegóły dotyczące dalszego odmrażania gospodarki. 

Tak jak przed marcem [gospodarka - przyp. red.] nie będzie działać jeszcze bardzo długo. Bo tak jak widzimy, dziś fryzjerzy, zakłady kosmetyczne, sklepy, działają w tym reżimie nowej normalności. Tam mamy ograniczenia dotyczące osób. One będą obowiązywać przez dłuższy czas. Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły.

- zapowiedziała Jadwiga Emilewicz, zaznaczając, że data 1 lipca jest jedynie umowna, gdyż wszystko zależy od rozwoju epidemii, a rząd jest w stanie przewidywać sytuację w horyzoncie dwóch tygodni.  Wicepremierka zdradziła również, że obecnie resort rozwoju jest w trakcie konsultacji z kolejnymi branżami, które wkrótce powinny zostać odmrożone. 

Parki rozrywki, parki miniatur, infrastruktura czasu wolnego (...) Mam nadzieję, że one wszystkie, część jeszcze w czerwcu, część w lipcu, będą już otwarte

- dodała, przypominając, że decyzję o kolejnym odmrożeniu podejmuje premier RP po rekomendacji ministra zdrowia. 

Przypominamy, że 18 maja w życie wszedł III etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z nim w reżimie sanitarnym otwarte mogą być lokale gastronomiczne oraz salony kosmetyczne i fryzjerskie. 

Więcej o: