Emilewicz zdradza, kiedy realne odmrożenie gospodarki. "Chcemy, by od lipca wróciły wszystkie aktywności"

- Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły - zapowiedziała Jadwiga Emilewicz w rozmowie w programie "Studio Biznes" Zaznaczyła jednak, że wpływ na termin dalszego odmrażania gospodarki będzie miał rozwój epidemii.

W programie "Studio Biznes" prowadzonym przez Łukasz Kijka minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poruszyła najważniejsze kwestie dotyczące polskiej gospodarki oraz planów rządu mających pomóc przedsiębiorcom poszkodowanym na skutek epidemii COVID-19. 

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 38

Emilewicz: Chcemy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności powróciły

W rozmowie padły również kolejne szczegóły dotyczące dalszego odmrażania gospodarki. 

Tak jak przed marcem [gospodarka - przyp. red.] nie będzie działać jeszcze bardzo długo. Bo tak jak widzimy, dziś fryzjerzy, zakłady kosmetyczne, sklepy, działają w tym reżimie nowej normalności. Tam mamy ograniczenia dotyczące osób. One będą obowiązywać przez dłuższy czas. Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły.

- zapowiedziała Jadwiga Emilewicz, zaznaczając, że data 1 lipca jest jedynie umowna, gdyż wszystko zależy od rozwoju epidemii, a rząd jest w stanie przewidywać sytuację w horyzoncie dwóch tygodni.  Wicepremierka zdradziła również, że obecnie resort rozwoju jest w trakcie konsultacji z kolejnymi branżami, które wkrótce powinny zostać odmrożone. 

Parki rozrywki, parki miniatur, infrastruktura czasu wolnego (...) Mam nadzieję, że one wszystkie, część jeszcze w czerwcu, część w lipcu, będą już otwarte

- dodała, przypominając, że decyzję o kolejnym odmrożeniu podejmuje premier RP po rekomendacji ministra zdrowia. 

Przypominamy, że 18 maja w życie wszedł III etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z nim w reżimie sanitarnym otwarte mogą być lokale gastronomiczne oraz salony kosmetyczne i fryzjerskie. 

Więcej o:
Komentarze (32)
Emilewicz zdradza, kiedy realne odmrożenie gospodarki. "Chcemy, by od lipca wróciły wszystkie aktywności"
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 14 razy 12

  Jadzia mów otwarcie, Polska już zawsze będzie w tym reżimie. Chyba że naród was wywiezie na taczkach na wysypisko historii.

 • goldberg

  Oceniono 15 razy 11

  Tak z ciekawości pytam tych którzy głosują na PiS.
  Nie lepiej było utrzymać komunę w polsce ?
  Obaliliście komunę sobie na złość i w tej chwili musicie znowu za pomocą PIS-u wprowadzać na nowo. Zmarnowaliście sobie i innym 31 lat życia skazując nas na demokrację a tak , kto wie może w komunizmie prześcigalibyśmy teraz może nawet naród Północnokoreański o Białorusi nie wspominając.

 • nicka1122

  Oceniono 10 razy 8

  Szkoda czasu na słuchanie tej pani. Mało, że nie ma nic do gadania, to jeszcze jej wypowiedzi nic nie wnoszą do tematu. Na pewno zostanie zapamiętana jako ta, która nie ma pojęcia jak wygląda stan wyjątkowy i porównuje go ze stanem wojennym z 1981. Pani Emilio, wojsko nas nie będzie pacyfikować na ulicy, chyba, że pewien pan - któremu pani służy - będzie chciał wprowadzić dyktaturę.

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 13 razy 5

  chcemy? To to panstwo na chciejstwie funkcjonuje?

 • normalny1977

  Oceniono 9 razy 3

  Otwórzcie ZUS urzędy miast urzędy Wojewódzkie zacznijcie wydawać paszporty. Durnie.

 • dzakarta

  Oceniono 2 razy 2

  Jadziuchna, w lipcu w Polsce będzie milion zarażonych i 100 tys. trupów, a z Polski nikt nie wyjedzie, bo kraje sąsiadujące utworzą kordon sanitarny wokół Polski.
  Ogarnij się kobieto !

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 2

  Jadźka, ja ci gwarantuję że 1 lipca cały kraj będzie sparaliżowany po tym jak 1 czerwca wyjadą programiści.

  PO-PIS to jest jedno wielkie złodziejstwo. Morawiecki skupuje ziemię kościelną po bardzo okazyjnej cenie od księży pedofilów szantażując ich (zapewne) kwitami Ziobry. Szumowski kupuje od firmy brata (w której ma udziały) wadliwe maseczki za grube miliony. Przepłaca za testy na COVID-19 bo kupuje je od pośredników powiązanych z PiS. Jak Neumann zgłasza się do Szumowskiego ze swoim ziomkiem, to Szumowski ziomka odprawia z kwitkiem i Neumann musi się publicznie skarżyć że jego ziomka Szumowski nie dopuścił do wału.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX