Żabka pokaże, jak segregować odpady. Nowe oznaczenia na opakowaniach

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez Żabkę, od pierwszego kwartału br. popularna sieć sklepów cash&carry systematycznie wprowadza na opakowaniach produktów marki własnej informacje o tym, jak zagospodarować zużyte opakowania.

W piątek 5 czerwca wypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji sieć Żabka postanowiła pochwalić się zapoczątkowaną w tym roku akcją, polegającą na umieszczaniu na opakowaniach produktów marki własnej informacji o tym, jak zagospodarować zużyte pudełka.

Żabka wprowadza oznaczenia na opakowaniach dot. recyklingu

"Stosowane oznaczenia są proste i intuicyjne. Bazując na dobrze znanym symbolu przedstawiającym człowieka wrzucającego śmieci do kosza, stworzono dodatkową identyfikacje kolorystyczną, która jest zgodna z jednolitym systemem kolorystycznym podziału na 5 frakcji odpadów. Dzięki użyciu idei kolorowych koszy każdy klient może przeczytać na opakowaniu, do którego pojemnika powinien wrzucić zużyte opakowania" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Pandemia vs środowisko. Nieoczekiwane efekty dystansu społecznego i wątpliwości ekspertów

- Wprowadzenie prostego i intuicyjnego systemu oznaczeń na opakowaniach produktów marki własnej ma zachęcić jak największe grono klientów do właściwej selekcji odpadów. W Żabce wierzymy, że do budowania dobrych nawyków ekologicznych nie trzeba wiele, wystarczy mały krok - codziennie. Pomagamy ludziom być lepszymi każdego dnia - mówiła cytowana w komunikacie Anna Gorączka, Green officer w firmie Żabka Polska.

Ekologiczne opakowania w Żabce

Żabka podaje w komunikacie, że opakowania jej produktów marek własnych powstają z surowców przyjaznych środowisku. Jako pierwsza sieć handlowa wprowadziła w swoich markach własnych Foodini, Wycisk, S! butelki pochodzące w 100 proc. z recyklingu (tzw. rPET). Obecnie testowane mają być także słomki i wieczka ekologiczne, wykonane z innowacyjnego materiału, w 100 proc. biodegradowalnego, który podobno nie zawiera mikroplastiku.

Więcej o: