Kabel Apple za 679 zł. Tyle trzeba zapłacić za dwumetrowy profesjonalny przewód

W sklepie internetowym Apple można zamówić przewód profesjonalny Pro Thunderbolt 3 w oszałamiającej cenie 679 zł. Jak chwali się producent, jego wyjątkowość polega m.in. na tym, że posiada na przewodach logo Thunderbolta.

Jak zapewnia firma Apple w treści oferty na stronie swojego sklepu internetowego, ten czarny, pleciony przewód o długości dwóch metrów zwija się bez plątania i umożliwia przesyłanie danych z szybkością do 40 Gb/s przez port Thunderbolt 3 lub do 10 Gb/s przez port USB 3.1 drugiej generacji, korzystanie z wyjścia wideo DisplayPort (HBR3) i ładowanie urządzeń mocą nawet 100 W.

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Przewód profesjonalny Pro Thunderbolt 3 - charakterystyka:

Jak podaje producent, dwumetrowy kabel, za który trzeba zapłacić 679 zł, charakteryzuje:

  • Transfer danych do 40 Gb/s.
  • Szybkość przesyłu danych przez interfejs USB 3.1 (2. generacji) do 10 Gb/s.
  • Wyjście wideo DisplayPort (HBR3).
  • Podłączanie urządzeń i monitorów wyposażonych w porty Thunderbolt 3 lub USB-C.
  • Zasilanie mocą do 100 W.
  • Pleciona konstrukcja, która umożliwia zwijanie bez plątania.
  • Logo Thunderbolt odróżnia go od innych przewodów.
  • Możliwość kaskadowego podłączenia nawet sześciu urządzeń Thunderbolt 3.

Jeden port Thunderbolt 3 (USB-C) może przesyłać energię w obu kierunkach: ładować podłączone urządzenie albo przyjmować energię do ładowania. A ponieważ obsługuje moc nawet 100 W, za pomocą jednego przewodu można podłączyć do niego stację dokującą lub monitor i jednocześnie ładować MacBooka Pro lub MacBooka Air. 

Jak informuje firma Apple, do portu Thunderbolt 3 z technologią USB-C przez odpowiednie przejściówki lub przewody można podłączać niemal cały używany dotąd sprzęt, w tym urządzenia z portem Thunderbolt 2. Wszystkie przejściówki, z informacją, jak je dobrać do swojego urządzenia, można znaleźć na stronie internetowej firmy Apple

Więcej o: