Mimo zakazu, można polecieć do Londynu. Wizz Air wznowił połączenia do Wielkiej Brytanii

Wizz Air zdecydował się wznowić połączenia do Wielkie Brytanii, mimo że zgodnie z rozporządzeniem są one zakazane do 30 czerwca. Linia lotnicza powołuje się na komunikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

17 czerwca przestał obowiązywać zakaz lotów międzynarodowych z lotnisk na terenie większości Europy. W przepisach znalazły się wyjątki, gdyż do 30 czerwca zakaz został utrzymany dla Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Portugalii. Na razie nie wiadomo, czy przepisy te zostaną złagodzone.

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Wizz Air wznawia loty do Wielkiej Brytanii. Linia lotnicza tłumaczy, że nie postąpiła nielegalnie 

Obostrzenia nie przeszkodziły linii lotniczej Wizz Air wznowić loty do Wielkiej Brytanii. 28 czerwca z portu lotniczego w Gdańsku odleciał samolot do londyńskiego Luton. Na początku lipca planowane jest uruchomienie połączeń do kolejnych brytyjskich miast. 

Jak poinformował branżowy serwis fly4free.pl, który zajął się sprawą, węgierska linia lotnicza zdecydowała się na ten ruch, powołując się na komunikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego wysłany do przewoźników. Według niego dopuszcza się loty z/do Wielkiej Brytanii, pod warunkiem, że na pokładzie samolotów znajdują się tylko polscy obywatele. "Do Polski mają także prawo przylecieć między innymi: małżonkowie i dzieci obywateli Polski, osoby posiadające kartę stałego pobytu w Polsce, osoby posiadające Kartę Polaka, obcokrajowcy pracujący na terenie Polski czy uczniowie i studenci pobierający naukę w Polsce" - czytamy dalej. 

Wizz Air wystosował także obszerne wyjaśnienia za pośrednictwem konta na Facebooku, również podając za podstawę prawną NOTAM wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. 

Wizz Air przywraca połączenia z Wielką Brytania. Kiedy polecimy na wyspy z Ryanairem i PLL LOT? 

Wizz Air jako pierwszy zdecydował się uruchomić połączenia do Wielkiej Brytanii. W ślad za nimi od 1 lipca zamierza pójść inna tania linia lotnicza, czyli Ryanair. Z Polski będziemy mogli wkrótce polecieć między innymi do Londynu, Newcastle czy Birmingham. Na razie na podobny krok nie zdecydował się PLL LOT. Krajowy przewoźnik ma przywrócić połączenia do Wielkiej Brytanii dopiero w połowie lipca. 

Więcej o: