PlayStation 5. Wiemy, jak będą wyglądać okładki gier na PS5

Sony pokazało, jak będą wyglądać okładki gier na najnowszą konsolę PlayStation 5. Japoński koncern nie zdecydował się wprowadzić rewolucyjnych zmian, ale fani gier dostrzegą różnicę.

Z tygodnia na tydzień Sony odkrywa coraz więcej szczegółów dotyczących konsoli PlayStation 5, podgrzewając emocje. Na razie nadal nie wiemy najważniejszego - kiedy PS5 pojawi się na rynku i jaka będzie jej cena. Dzięki uprzejmości Sony dowiedzieliśmy się natomiast, jak będą wyglądać okładki gier na konsolę najnowszej generacji.

Zobacz wideo Marvel's Avengers: The MODOK [ZWIASTUN GRY]

PlayStation 5. Wiemy, jak będą wyglądać okładki gier na nową konsolę

W czwartek 9 lipca japoński koncern zaprezentował to na przykładzie okładki gry Marvela Spider-Man: Miles Morales. Z tego, co widzimy, Sony nie zdecydował się wprowadzić rewolucyjnych zmian. Okładka przypomina fizyczne kopie gier na PS4. Jedyna zmiana to wprowadzenie białego paska zamiast niebieskiego w górnej części okładki. Pojawi się na nim także ujawnione w styczniu 2020 roku logo nowej konsoli. Zmiana to nawiązanie do czarnego-białego wyglądu PS5. 

Okładka na PS5Okładka na PS5 Sony Interactive Entertainment

Wiadomość o wyglądzie okładki uspokoiła fanów serii, którzy obawiali się, że ze względu na oryginalnych kształt konsoli rewolucyjnie zmienią się także jej inne elementy. W przypadku gier i ich okładek Sony zdecydowało się jednak postać na sprawdzone rozwiązanie. 

PS5. Eksperci przewidują, że premiera konsoli nastąpi w okresie świątecznym

Według przewidywań, PlayStation 5 ma pojawić się na rynku w okresie świątecznym. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie ma być ona podana w przyszłym miesiącu. Eksperci przewidują, że w Europie konsola Sony z napędem będzie kosztowała 499 euro, w Stanach 499 dolarów, a w Wielkiej Brytanii 449 funtów. Wersja All digital ma być tańsza o 100 dol/euro/funtów. To przekładałoby się na koszty w wysokości ok. 2000-2220 zł za droższy wariant i 1600-1800 zł za tańszy.

Więcej o: