Wkrótce ciekawy debiut na GPW? Canal+ Polska zamierza wejść na giełdę

Canal + Polska poinformował o złożeniu do Komisji Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego. Ta procedura poprzedza wejście spółek na GPW.

Złożenie prospektu zbiegło się w czasie ze zmianą nazwy spółki ITI Neovision na Canal+ Polska. Prospekt emisyjny nie został upubliczniony. Na razie nieznane są także konkretne plany spółki w kwestii wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych. 

Canal+ planuje wejść na giełdę

Jak czytamy w komunikacie, "Spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej. Spółka będzie informować o kolejnych krokach po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych i innych czynników". Grupa Canal+ zamierza pozostać największym akcjonariuszem Canal+ Polska bez względu na decyzję dotyczącą oferty publicznej. Obecnie skład akcjonariuszy kształtuje się następująco: 

  • Grupa Canal+ (51 proc. kapitału),
  • TVN Media (32 proc.) 
  • Liberty Global (17 proc.)
 Canal+ Polska posiada ugruntowaną pozycję lidera telewizji premium w Polsce. Stawiamy na jakość i innowacje, co przekłada się na nasz systematyczny wzrost i konsekwentne poszerzanie bazy abonentów od 2016 roku. [...] Jako zarząd koncentrujemy się na wdrażaniu strategii, podczas gdy akcjonariusze rozważają kolejne kroki w procesie potencjalnej oferty publicznej.

- skomentowała plany Edyta Sadowska, dyrektor generalna i prezes spółki.

Zobacz wideo Uwielbiasz filmy i seriale? Te aplikacje warto mieć w swoim telefonie

Canal+ ruszył w maju z serwisem VOD. Może okazać się rewolucją na rynku 

Mimo epidemii Canal+ działa bardzo aktywnie na rynku krajowym. W maju CANAL+ oficjalnie uruchomił serwis VOD, w którym znajdziemy zarówno filmy, seriale z biblioteki CANAL+, HBO czy FOX, jak również kanały "na żywo". Usługa jest dostępna bez umowy - na komputerach, telewizorach oraz urządzeniach z Androidem i iOS.

Więcej o: