CANAL+ rusza z telewizją przez internet. Bez umowy i dekodera. Znamy cenę i szczegóły

Daniel Maikowski
CANAL+ oficjalnie uruchomił serwis VOD, w którym znajdziemy zarówno filmy, seriale z biblioteki CANAL+, HBO czy FOX, jak również kanały "na żywo". Usługa jest dostępna bez umowy - na komputerach, telewizorach oraz urządzeniach z Androidem i iOS.

Na początek małe wyjaśnienie: CANAL+ (bo taką nazwę otrzymał serwis VOD od francuskiego operatora) nie jest następcą usługi nc+ GO, która jest udostępniana klientom oferty satelitarnej, i której nie można kupić "osobno". CANAL+ to serwis VOD, który działa w sposób niezależny i nie wymaga podpisana umowy. W rozmowie z przedstawicielami firmy dowiedziałem się jednak, że w przyszłości "rozwiązania dostępne w CANAL+ zastąpią funkcjonalności nc+ GO".

CANAL+ przez internet - co obejrzymy w serwisie?

W ramach CANAL+ otrzymamy dostęp do kanałów telewizyjnych na życzenie, jak i do katalogu filmów, seriali, programów dokumentalnych od takich dostawców, jak CANAL+, HBO, FOX, National Geographic, Paramount, History, Filmbox, BBC, TVN24 czy CNN.

Do tego dochodzą też treści sportowe z kanałów CANAL+ SPORT, nSport+ i Eleven Sports z transmisjami rozgrywek Ekstraklasy, Premier League, Bundesligi, LaLiga, Serie A, NBA, żużla, jak i programy dla dzieci (MiniMini+, TeleToon+, Cartoon Network, Nickelodeon czy Disney).

CANAL+ przez internet - co z umową i abonamentem?

Usługa CANAL+ jest dostępna bez umowy i dekodera. Aby z niej skorzystać, wystarczy dostęp do internetu oraz podpięcie karty płatniczej. Przez pierwszy miesiąc testowanie serwisu jest całkowicie bezpłatne - o ile przed końcem okresu rozliczeniowego anulujemy subskrybcję.

embed

CANAL+ przez internet - ile to kosztuje?

Oferta CANAL+ została podzielona na pakiety tematyczne, które możemy kupować oddzielnie i łączyć ze sobą. Niestety - póki co -  połączenie ze sobą kilku pakietów nie daje żadnych zniżek. Francuska firma zapewnia jednak, że tego rodzaju oferty promocyjne wkrótce się pojawią.

 • FREE - pakiet darmowy, który udostępnia treści z kanałów tematycznych CANAL+;
 • FILM (50 zł/miesiąc) - filmy i seriale od CANAL+, HBO, Ale Kino czy Filmbox;
 • SPORT (50 zł) spor z kanałów CANAL+ SPORT, Eleven Sports i Sportklub HD;
 • FUN&INFO (25 zł) -  dokumenty, lifestyle, muzyka i rozrywka od takich nadawców, jak TVN24, National Geographic, Paramount czy FOX;
 • KIDS (10 zł) - animacje, bajki i programy dla najmłodszych.

Jeśli zdecydujemy się na zakup wszystkich paczek, to dostęp do usługi będzie nas kosztował 135 zł miesięcznie. Trzeba przyznać, że jest to duża kwota, szczególnie jeśli porównamy ją z ceną Netfliksa, HBO GO czy Prime Video. Z drugiej strony, trzeba przyznać, że oferta CANAL+ jest dość elastyczna - możemy wykupić dostęp tylko do tych treści, które chcemy oglądać.

CANAL+ przez internet - co z treściami 4K?

Póki co, usługa CANAL+ nie daje dostępu do treści w jakości UHD. 4K ma się jednak pojawić w niedalekiej przyszłości. Za skorzystanie z tego udogodnienia dopłacimy 10 zł miesięcznie.

CANAL+ przez internet - jakie są formy płatności?

Za dostęp do CANAL+ można płacić jedynie za kartą. Twórcy nie wykluczają jednak, że już po premierze pojawią się nowe formy płatności, takie jak np. BLIK, Apple Pay czy Google Pay.

CANAL+ przez internet - jak działa aplikacja?

Z CANAL+ można skorzystać przez przeglądarkę, aplikację mobilną na iOS i Android, aplikację w telewizorze z systemem Android TV oraz przez Apple TV. Co z innymi platformami Smart TV, takimi jak Tizen od Samsunga czy WebOS od LG? "Naszym celem jest powiększanie liczby platform na których jest dostępna usługa" - mówią nam przedstawiciele CANAL+.

Miałem okazję testować appkę CANAL+ przez kilka ostatni dni i muszę przyznać, że działa ona bardzo obiecująco. Szczególnie gdy ją porównamy z aplikacją nc+ GO, która ma tendencje do wieszania się i gubienia synchronizacji audio/wideo. Póki co, nie natrafiłem na żadne problemy techniczne - zarówno przy oglądaniu treści z biblioteki, jak i kanałów "na żywo".

W ramach aplikacji otrzymamy dostęp do takich funkcji jak:

 • TIMESHIFT – pauzowanie, wznawianie i przewijanie programów nadawanych na żywo;
 • START-OVER – cofnięcie programu nadawanego na żywo i rozpoczęcie go od początku;
 • BACKWARD EPG – odtwarzanie programów z telewizji nawet do 14 dni wstecz;
 • MOJA PLAYLISTA – tworzenie własnych list ulubionych programów i treści;
 • PRZESYŁANIE – udostępnianie obrazu z telefonu, tabletu lub komputera;
 • POBIERANIE – pobieranie wybranych materiałów na życzenie do pamięci urządzenia;
 • EXPERT-MODE – wyświetlanie aktualnych statystyk i ujęć z dodatkowych kamer w trakcie oglądania wydarzenia sportowego na żywo (funkcja dostępna już wkrótce).
 • PROFILE – możliwość utworzenia aż do 10 profili dla rodziny i znajomych (funkcja dostępna już wkrótce).

Warto dodać, że nie ma limitu urządzeń, które możemy powiązać z aplikacją CANAL+. Treści z serwisu możemy jednocześnie odtwarzać na dwóch ekranach.

Zobacz wideo
Więcej o: