Kursy walut 31.07 o godz. 7. Dolar najtańszy od dwóch lat, frank również traci [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 31 lipca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,41 zł, natomiast dolar 3,71 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,09 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,87 zł.

W czwartek 30 lipca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 31 lipca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Średnie kursy walut NBP - czwartek 30.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 31.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Piątkowy poranek również przynosi pozytywne wieści z rynku walutowego. Na ten moment złoty umacnia się względem większości głównych walut. W dół o ponad 1,2 proc. spada przede wszystkim wartość dolara, który aktualnie wyceniany jest zaledwie na 3,70 zł. Po raz ostatni waluta amerykańska kosztowała tak mało w 2018 roku. Na wartości traci również frank szwajcarski, za którego trzeba zapłacić 4,10 zł. Na stabilnym poziomie utrzymują się wartości euro oraz franka szwajcarskiego. Waluty kosztują odpowiednio 4,41 zł oraz 4,87 zł. W przypadku euro można mówić o długofalowej stabilizacji. 

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Koniec tygodnia zapowiada się interesująco na międzynarodowych rynkach. Na wycenę euro wpłynąć mogą czerwcowe wskaźniki CPI dla Unii Europejskiej, ale także Francji czy Włoch. Ponadto opublikowany zostanie szereg danych dotyczących handlu w Niemczech. Dla franka szwajcarskiego ważne będą czerwcowe dane dotyczące sprzedaży detalicznej, a dla dolara szereg mniej istotnych wskaźników dotyczących sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Jak co piątek, CFTC opublikuje pozycje spekulacyjne m.in. na złoto, ropę naftową czy inne metale. Warto dodać, że na wartość złotego może wpłynąć publikacja czerwcowego wskaźnika CPI

Więcej o: