Warszawa. Hotel Roberta De Niro już otwarty. Za noc w luksusowym wnętrzu zapłacimy co najmniej 199 euro

W Warszawie otwarto właśnie Nobu Hotel Warsaw, 5-gwiazdkowy hotel należący do aktora Roberta De Niro. Warty ponad 100 milionów zł ośrodek mieści się u zbiegu ulicy Wilczej i Koszykowej. Ceny za pobyt zaczynają się od 199 euro za noc.

Nobu Hotel Warsaw to pierwsza tego typu placówka w całej Polsce. Sieć hoteli i restauracji jest własnością aktora Roberta De Niro oraz jego wspólników Nobu Matsuhise oraz Meira Tepera. Nowy hotel miał być pierwotnie otwarty w czerwcu, ale ze względu na pandemię koronawirusa, uroczyste otwarcie przeniesiono na sierpień.

Warszawa. Hotel należący do Roberta De Niro już otwarty. Ceny zaczynają się od 199 euro za noc

Nobu Hotel Warsaw powstał na miejscu dawnego Hotelu Rialto w samym centrum warszawskiego śródmieścia. Hotel znajduje się w zabytkowej część kamienicy, ale żeby poszerzyć jego przestrzeń powstało specjalne nowe skrzydło. Nowa fasada różni się od swojej klasycznej poprzedniczki. Nobu zwraca na siebie uwagę futurystycznym kształtem oraz tarasami z roślinnością.

5-gwiazdkowy obiekt połączony jest ze słynną japońską restauracją szefa kuchni Nobu Matsuhisa. Hotel Roberta De Niro zaoferuje swoim gościa około 120 pokoi, strefę do organizacji wydarzeń i spotkań biznesowych (438 mkw), kawiarnie oraz strefę welness.

Wraz z nadejściem 3 sierpnia, Nobu Hotel Warsaw jest gotowy do przyjmowania pierwszych gości. Ci, którzy chcą spędzić noc w hotelu słynnego aktora muszą przygotować się na spory wydatek. Ceny za jedną noc w opcji B&B w rozpoczynają się od 199 euro za pokój

Nobu Hotel Warsaw będzie 12. hotelem sieci Roberta De Niro na całym świecie

Historia współpracy Roberta De Niro z Nobu Matsuhisa sięga aż do lat 80-tych. Aktor zakochał się wówczas w działającej w Los Angeles restauracji japońskiego szefa kuchni. Przez wiele lat namawiał go do wspólnego założenia biznesu. Japończyk w końcu uległ i razem z De Niro oraz producentem filmowym Meirem Teperem otworzyli pierwszą restaurację w Nowym Jorku.

Od tego czasu biznes znanego aktora się rozrósł. Wspólnicy posiadają około 40 restauracji na całym świecie, które przyjmują ponad 3 miliony gości. W 2013 r. De Niro postanowił rozszerzyć swoją działalność na branże hotelarską. Otworzył wówczas swój pierwszy hotel w Caesars Palace w Las Vegas. Z czasem przyszły nowe placówki, Ibiza, Londyn, Barcelona, Miami Beach. Teraz do tego grona dołącza również Warszawa. Nobu Hotel Warsaw to już 12. hotel na całym świecie.

Zobacz wideo Rozmowa Łukasza Kijka z Pawłem Borysem, prezesem PFR
Więcej o: