Ekologiczne buty w Lidlu. Sieć wprowadziła obuwie z plastiku z recyklingu

Buty Crivit Ocean Bound Plastic są dostępne we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl Polska już od poniedziałku 3 sierpnia. Do ich produkcji wykorzystano recyklingowy plastik.

- W Lidlu wiemy, że każda plastikowa torba, butelka czy słomka ma znaczenie - bo na całym świecie są ich miliardy. Dlatego ograniczamy ilość plastiku w opakowaniach naszych produktów. Wykorzystanie recyklingowego plastiku do produkcji obuwia to nasz kolejny krok w walce o czystszą planetę - powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska, cytowana w komunikacie przesłanym przez sieć.

Kolekcja Crivit Ocean Bound Plastic jest dostępna od poniedziałku, 3 sierpnia, we wszystkich sklepach sieci Lidl do wyczerpania zapasów. Buty można kupić również w sklepie online na www.lidl-sklep.pl, gdzie są dostępne od poniedziałku, 27 lipca.

Lidl wprowadził do oferty buty z plastiku z recyklinguLidl wprowadził do oferty buty z plastiku z recyklingu Fot. Materiały prasowe

Jak powstają buty? 

Górna, tekstylna część butów Crivit Ocean Bound Plastic została wykonana w całości z przetworzonych butelek PET. 25 proc. materiału zostało wyprodukowane z plastiku związanego z oceanem - z plastików zalegających na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji, z których mogły trafić do wody. Natomiast pozostałe 75 proc. składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET, podaje Lidl.

Butelki PET są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową, która została wykorzystana do produkcji buta. W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystano od ośmiu do 16 butelek plastikowych.

Lidl wprowadził do oferty buty z plastiku z recyklinguLidl wprowadził do oferty buty z plastiku z recyklingu Fot. Materiały prasowe

Materiał pochodzący z recyklingu ma być tak samo wytrzymały oraz oddychający jak ten niepoddany recyklingowi. Buty w kilku wersjach kolorystycznych dla mężczyzn i kobiet kosztują 59,90 zł za parę.

Więcej o: