Wjazd kolejką na Kasprowy Wierch tylko z imiennym biletem. Ma być bezpieczniej

Polskie Koleje Liniowe poinformowały o wprowadzeniu imiennych biletów na przejazd koleją w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Decyzja o wprowadzeniu takiej formy wejścia podyktowana jest wygodą i bezpieczeństwem turystów.

PKL wprowadziły do obiegu imienne bilety zarówno z uwagi na chęć dbania o wysokie standardy obsługi klientów, jak również bezpieczeństwo turystów związane z koniecznością dostosowania procedur sprzedażowych i przewozowych do wymogów sanitarnych wynikających z epidemii COVID-19.

Imienne bilety do kupienia w kilku miejscach. Niezbędny jest dowód lub legitymacja

PKL uruchomiły sprzedaż imiennych biletów we wszystkich kanałach sprzedaży. Tego typu wejściówki można nabyć na stronie internetowej www.pkl.pl, w kasach biletowych, a także biurach obsługi klientów w Kuźnicach i pod Gubałówką.

Kupujący imienne bilety na przejazd koleją linową na Kasprowy Wierch są zobligowani do podania imiennych danych. Przed wejściem do wagonika konieczne jest pokazanie pracownikowi obsługi PKL dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Kolejka na Kasprowy Wierch z zachowaniem zasad sanitarnych

Bilety na Kasprowy Wierch można rezerwować na dokładną datę i godzinę w sklepie internetowym Polskich Kolei Liniowych poprzez stronę www.pkl.pl. Kupując wejściówkę przez internet, turyści mają pewność wjazdu, bez konieczności stania w długich kolejkach.

Cała procedura wjazdu koleją na Kasprowy Wierch wykonywana jest z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W 60-osobowych wagonikach jednocześnie może się znaleźć maksymalnie 30 osób, zaś na terenie wszystkich ośrodków Grupy PKL niezbędna jest dezynfekcja, noszenie maseczek w budynkach i wagonikach, a także zachowanie odległości między osobami.

Zobacz wideo Wanda Nowicka podeszła do Dudy po zaprzysiężeniu. Wręczyła mu list
Więcej o: