Forum Ekonomiczne 2020 przeniesione z Krynicy do Karpacza. Termin pozostaje bez zmian

Forum Ekonomiczne 2020 przeniesione z Krynicy-Zdroju do Karpacza. Wydarzenie odbędzie się jednak z zaplanowanym terminie, tj. w weekend 8-10 września.

Decyzja została podjęta w poniedziałek 17 sierpnia. Jak podają organizatorzy, jej powodem są wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w powiecie nowosądeckim, w którym znajduje się Krynica-Zdrój. Z powodu dużej liczby przypadków COVID-19 powiat został zakwalifikowany do tzw. czerwonej strefy. 

Zobacz wideo Liczba zakażonych rośnie. Rząd wprowadza czerwone i żółte strefy

Forum Ekonomiczne przeniesione z powodu epidemii koronawirusa. Odbędzie się w Karpaczu

"Dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie, jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie" - czytamy w komunikacie wystosowanym przez organizatorów. 

W związku z niepewną sytuacją zdecydowano się przenieść wydarzenie do Karpacza. Termin pozostaje ten sam - odbędzie się ono 8-10 września w  Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Co więcej, w planach nie ma przejścia na formułę zdalną. 

 - Forum Ekonomiczne to od prawie 30 lat przestrzeń spotkań i merytorycznych dyskusji. Ostatnie miesiące pokazały, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia komunikacji zdalnej nie zastąpią bezpośrednich relacji interpersonalnych. Świadczą o tym również opinie naszych wieloletnich Partnerów. Dlatego nasze obrady planujemy w tradycyjnej formule, a tylko ich część przeniesiemy do internetu - powiedział, cytowany przez polsatnews.pl Zygmunt Berdychowski, przewodniczący rady programowej Forum Ekonomicznego. 

Więcej o: