Tomasz Karolak wyrzucony ze sklepu. IKEA wystosowała komunikat: Zdrowie klientów priorytetem

Tomasz Karolak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że został wyrzucony ze sklepu sieci IKEA, ponieważ nie posiadał maseczki. Przedstawiciele szwedzkiej sieci wystosowali komunikat w sprawie obowiązku zakrywania nosa i ust na terenie sklepów.

Mimo pandemii koronawirusa wiele osób zapomina o wciąż obowiązującym nakazie noszenia np. maseczek ochronnych w komunikacji miejskiej, sklepach czy miejscach publicznych. 

Tomasz Karolak wyrzucony ze sklepu IKEA. "To sprzeczne z konstytucją"

Tomasz Karolak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o tym, że został wyproszony ze sklepu IKEA z tego właśnie powodu. - Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam badania krwi, że wszystko jest w porządku i nie mam koronawirusa i egzystuję normalnie na planach filmowych - poskarżył się aktor na InstaStories. 

Okazuje, że pracownicy sklepu chcieli wezwać na miejsce policję. -  To ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. A zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem - dodał również, zaznaczając, że został wyproszony ze sklepu, mimo że w restauracji znajdującej się w sklepie klienci mogli siedzieć bez maseczek. Aktora zapowiedział bojkot sklepu. 

IKEA na temat zakrywania ust i nosa: Zdrowie klientów i pracowników to priorytet

Sieć IKEA nie chciała komentować zachowania aktora, ale wystosowała komunikat dotyczący obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie sklepów, w którym podkreśla, że zdrowie pracowników oraz klientów traktowane jest priorytetowo.

Nie obsługujemy klientów, którzy nie zakrywają ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczek lub przyłbic ochronnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom odwiedzającym nasze sklepy. Informujemy o tym klientów za pośrednictwem mediów, komunikaty na ten temat umieściliśmy również w naszych sklepach. [...] Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby nasze miejsca spotkań z klientami spełniały wymogi określone przez polskie służby sanitarne, ale także światowe standardy IKEA

- czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Sieć zaznaczyła także, że wprowadzone zasady są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.  Jak czytamy: "Obowiązek zasłaniania ust i nosa wynika z § 24 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii"