IKEA i LEGO połączyły siły. Tak powstały pudełka, które są jednocześnie zabawkami

W Ikei będzie można kupić specjalne pudełka stworzone we współpracy z Lego. Mają one pomóc w porządkowaniu klocków i rozwijaniu kreatywności. Pudełka mają wypustki, które pozwalają używać ich jak samych klocków.
Sprzątając zabawki, nie tylko przeszkadzamy w figlach, ale też hamujemy twórczą ekspresję i rozwój naszych pociech. Dlatego IKEA i Grupa LEGO chciały stworzyć rozwiązanie do przechowywania, które samo w sobie może być elementem zabawy.

- informuje w komunikacie Ikea

Ikea i Lego stworzyli BYGGLEK

BYGGLEK to pudełka na klocki Lego, które można będzie kupić w Ikei od 1 października. Ikea pisze, że jest to "kolekcja ciekawych rozwiązań do budowania i jednocześnie przechowywania, by zapewnić więcej miejsca na codzienną zabawę".  Rasmus Buch Løgstrup, projektant z Grupy LEGO powiedział, że BYGGLEK to więcej niż pojemniki. To gama produktów, które mają zwiększyć przestrzeń do codziennej zabawy, w której rodzice będą mogli spędzać czas wspólne z dziećmi i która będzie pobudzała kreatywność. Pudełka zaprojektowano tak, by uzupełniały się z innymi produktami Ikea, dzięki czemu mogą one stać się dekoracją w domu.

Zobacz wideo Land Rover Defender z klocków LEGO

BYGGLEK to cztery pudełka do zabawy 

Na kolekcję BYGGLEK składają się cztery pojemniki w czterech rozmiarach i zestaw klocków. Pokrywa pudełek została dodatkowo wyposażona w wypustki, które pasują do dowolnych istniejących już klocków firmy Lego. Dzięki temu można nadbudowywać klocki na pokrywce, żeby wyeksponować swoje dzieło, a także układać je z boku, czy w środku pojemnika. 

 
Więcej o: