Inova, spółka grupy KGHM ma nowego prezesa. To syn posła PiS

Inova poinformowała, że nowym prezesem spółki został Nikodem Matusiak. To syn posła PiS, Grzegorza Matusiaka. Inova natomiast należy go grupy KGHM. Nowy prezes wcześniej zatrudniony był w górniczych spółkach w Polsce i Czechach.
Jest obecnie doświadczonym i cenionym ekspertem górnictwa, specjalizującym się w problematyce międzynarodowej przemysłu wydobywczego

- można przeczytać o Nikodemie Matusiaku na stronie internetowej Inovy. Matusiak ma 34 lata i jest absolwentem Politechniki Śląskiej, gdzie obronił dyplom magistra z zakresu Zarządzania Projektami i Innowacjami. Z notki biograficznej wynika, że karierę w górnictwie zaczął w 2012 roku w Kompanii Węglowej S.A., gdzie pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Dziale Restrukturyzacji. Dalej następuje wyliczenie firm, w których pracował. Matusiak często zmieniał stanowisko i pracę.

Syn posła PiS prezesem w Inova, spółce KGHM. Nie wytrwał na żadnym stanowisku więcej niż rok

Przez ostatnie siedem lat Matusiak był pełnomocnikiem zarządu JSW, dyrektorem w JSW czy project managerem w OKD. Money.pl informuje, że Matusiak na żadnym ze swoich stanowisk nie wytrwał więcej niż rok, jak wynika z jego profilu LinkedIn. Portal zwrócił się także do JSW w sprawie nowego prezesa Inovy, ale rzecznik spółki przestał się odzywać po pierwszym mailu.

Z tego, co wiem, jedynym projektem, jaki mu podlegał, było przestawienie się firmy z papierowych bonów dla pracowników na elektroniczne karty

- powiedział w rozmowie z money.pl jeden z menedżerów JSW. Jest to jedyny komentarz, jaki udało się uzyskać na jego temat. Dotyczy on kontrowersyjnej pracy Matusiaka na posadzie pełnomocnika zarządu ds. organizacji i rozwoju w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. Stanowisko zwolnił po liście związkowców do Jarosława Kaczyńskiego w sprawie nieprawidłowości w firmie. Wspomniano w nim także o Matusiaku.

Nieznane są powody odejścia z OKD. Money.pl uważa jednak, że ma to związek z szybkim zamykaniem wszystkich swoich kopalni przez spółkę, które jest właścicielem każdej kopalni w Czechach.

Zobacz wideo Łukasz Schreiber tłumaczy, dlaczego sprowadzamy węgiel z Rosji i Mozambiku

Nepotyzm PiS? To kolejna posada dla człowieka związanego z Partią

Dopiero co informowaliśmy, że członkiem rady nadzorczej PKP Cargo został stryj Andrzeja Dudy. Nie jest to więc odosobniony przypadek. W tym samym czasie prezeską jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu została Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji, Adama Andruszkiewicza. Ponadto ledwie dwa dni temu prezesem Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A w Dęblinie należących do skarbu państwa został Łukasz Zbonikowski. To były poseł PiS, wyrzucony z partii w ubiegłym roku.

Więcej o: