LOT idzie na rękę klientom. Bezpłatna zmiana rezerwacji już jest możliwa

Od dziś pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT mogą wielokrotnie zmieniać plany podróży bez dodatkowych opłat - poinformowało biuro prasowe spółki. Przewoźnik wprowadził to udogodnienie w związku z ciągle obowiązującą pandemią

Pasażerowie mają od teraz możliwość dowolną liczbę razy, bezpłatnie zmienić datę i kierunek lotu w ramach swojej rezerwacji. Dotyczy to biletów zakupionych w okresie od 10 września do 31 grudnia tego roku na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie, w tym również najtańszej opcji saver, bez dodatkowego bagażu.

Ewentualne dopłaty wiążą się wyłącznie z różnicą w cenach biletów w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano początkowej rezerwacji. W ramach biletów zakupionych do 10 września pasażerom przysługuje możliwość jednorazowej bezpłatnej zmiany trasy i daty podróży.

Zobacz wideo Co dalej z lotami? „Nie chcemy osiągnąć efektu całkowitego odcięcia”

Jak bezpłatnie zmienić rezerwację w PLL LOT?

W przypadku wyboru nowej daty podróży na tej samej trasie pasażerowie mogą samodzielnie dokonywać modyfikacji przez stronę lot.com w zakładce „Zarządzaj rezerwacją”.

Zmiany kierunku podróży można dokonać kontaktując się bezpośrednio z LOT Contact Centre lub agentami. Ponadto nowy formularz na stronie internetowej przewoźnika pozwala na zgłoszenie chęci zmiany lub zwrotu biletu bez konieczności kontaktu telefonicznego lub mailowego. Na stronie dostępny jest także chatbot, który automatycznie odpowiada na zadawane przez pasażerów pytania. Dzięki dodatkowej usłudze TIME2THINK pasażerowie mają możliwość czasowej rezerwacji biletu w określonej cenie maksymalnie do 72 godzin.

LOT modyfikuje połączenia w zależności od wytycznych rządu

PLL LOT przywróciły krajowe połączenia w czerwcu, a między narodowe w lipcu. Siatka połączeń jest stale modyfikowana w zależności od nowych rządowych rozporządzeń dotyczących zakazu lotów do krajów najbardziej zagrożonych rozprzestrzenianiem się choroby COVID - 19. Obecnie na liście krajów, z którymi Polski rząd zablokował połączenia są 44 kraje. Nowa lista powinna się ukazać już niedługo, gdyż obecne rozporządzenie obowiązuje tylko do 15 września. 

Więcej o: