RMF FM: Adam Lipiński, wiceszef PiS, w zarządzie NBP. "Nominacja podpisana przez prezydenta"

Adam Lipiński trafi do zarządu Narodowego Banku Polskiego. Będzie w nim działał razem z Adamem Glapińskim, prezesem NBP. Obaj politycy uznawani są za współzałożycieli Porozumienia Centrum, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, trafi do zarządu Narodowego Banku Polskiego - dowiedział się nieoficjalnie RMF FM. Nominacja została podpisana przez prezydenta - podaje stacja.

Twórcy Porozumienia Centrum w zarządzie NBP

Zarówno Adam Lipiński, jak i Adam Glapiński, obecny prezes Banku, są mocno związani politycznie z Jarosławem Kaczyńskim. Lipiński był krótko prezesem Porozumienia Centrum, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego i współzałożycielem Prawa i Sprawiedliwości. Glapiński również zaliczany jest do grona współzałożycieli PC. Pełnił funkcję jednego z doradców ekonomicznych prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Prezesem NBP jest od 2016 roku, zastąpił na stanowisku Marka Belkę. 

Czytaj też: Niemal zerowe odsetki z lokat. "Nie chcę tłumaczyć banków, ale to wynika z rachunku ekonomicznego"

Do zarządu NBP ma trafić też doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy: Marta Gajęcka, która jest członkiem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. 

Zarząd Narodowego Banku Polskiego tworzą: Adam Glapiński - prezes NBP, Marta Kightley - wiceprezes, pierwszy zastępca prezesa NBP, Anna Trzecińska, wiceprezes NBP Andrzej Kaźmierczak, Ryszard Kokoszczyński, Piotr Pogonowski i Paweł Szałamacha.

Zobacz wideo Kryzys uderzy w banki? „Na koniec to my za to zapłacimy”
Więcej o: