Browar Zamkowy zostanie uratowany? Chce go kupić Marek Jakubiak

Należący do Grupy Żywiec Browar Zamkowy w Cieszynie może zostać uratowany. O planach przejęcia go poinformował Marek Jakubiak. "Teraz wszystko w rękach Grupy Żywiec" - napisał polityk związany z branżą piwowarską.

Grupa Żywiec poinformowała o planach zamknięcia browaru pod koniec ubiegłego tygodnia. Legendarny browar miałby zostać zamknięty do końca pierwszego kwartału 2021 roku. Jedynym ratunkiem jest przejęcie spółki przez niezależnego inwestora. 

Marek Jakubiak uratuje Browar Zamkowy. Jest kontakt z Grupą Żywiec

Na ratunek Browarowi Zamkowym ruszył Marek Jakubiak, który poinformował o planach odkupienia browaru. "Nawiązałem kontakt z przedstawicielem Grupy Żywiec w celu przekazania informacji o woli zakupu spółki Browar Zamkowy w Cieszynie. Teraz wszystko w rękach Grupy Żywiec" - poinformował na Twitterze polityk. Na razie nieznane są szczegóły oferty a zainteresowania propozycją złożoną przez Jakubiaka nie potwierdziła jeszcze Grupa Żywiec. 

Marek Jakubiak jest właścicielem spółki Browary Regionalne Jakubiak, do której należą m.in. browar Ciechan oraz browar Biskupiec. Uratowanie kolejnego polskiego browaru mogłoby okazać się kolejnym sukcesem wizerunkowym polityka

Żywiec planuje zamknąć Browar Zamkowy z powodu koronawirusa

Grupa Żywiec poinformowała, że plany zamknięcia browaru zostały podyktowane pandemią koronawirusa. Decyzja ta spotkała się jednak ze spora krytyką w mediach społecznościowych. Browar Zamkowy w Cieszynie istnieje od 1846 roku i jest najstarszym browarem w Polsce. Warzy się w nim piwo metodą tradycyjną. Na wyróżnienie świadczy fakt, że jego siedzibą jest malowniczo położona dawna rezydencja Habsburgów. 

- Browar w Cieszynie jest mały, mniej efektywny, ale można było tu warzyć piwo w każdym stylu. Zamknięcie takiego browaru, o takim dziedzictwie, to zbrodnia przeciw piwowarstwu polskiemu. Przecież to żywy działający skansen, który można pięknie wykorzystać i na tym zarabiać - apelował Tomasz Kopyra, twórca największego na świecie bloga o piwie.

Zobacz wideo Czy "mięsień piwny" robi się od piwa? [NaZdrowie]
Więcej o: