IKEA planuje rozwój pomimo pandemii. 50 nowych sklepów w ciągu roku

W ciągu najbliższego roku na całym świecie powstanie 50 nowych sklepów IKEA - poinformowali przedstawiciele szwedzkiej sieci. Pomimo rosnącej sprzedaży internetowej, plany zakładają inwestowanie w placówki stacjonarne.

Obecnie IKEA sprzedaje swoje produkty w 445 sklepach na całym świecie. Planowane otwarcie nowych punktów sprzedaży sieć częściowo chce zrealizować samodzielnie, a częściowo we współpracy z franczyzobiorcami.

IKEA nie martwi się spadkiem sprzedaży. Lockdown paradoksalnie wyszedł firmie na dobre

Jak podaje BBC, w zakończonym w sierpniu br. roku obrotowym IKEA zanotowała spadek sprzedaży detalicznej o 4 proc. do 39,6 mld euro rok do roku. Przedstawiciele firmy wyrazili zadowolenie z takich wyników, zwłaszcza w obliczu wprowadzonego wiosną lockdownu, który sparaliżował niemal cały świat.

Szef Ingka Group, czyli firmy, która obsługuje większość sklepów IKEA - Jesper Brodin przyznał, że coraz więcej osób planuje remonty swoich domów i mieszkań po tym, jak przez wiele tygodni przymusowo musieli w nich siedzieć.

- Spodziewaliśmy się stopniowego rozwoju naszej działalności, kiedy nasze sklepy zaczęły być ponownie otwierane na całym świecie. Od pierwszego dnia otwarcia mieliśmy ogromne zainteresowanie powrotem do naszych sklepów - powiedział.

IKEA odda otrzymane wsparcie finansowe

Ingka Group zobowiązała się do otwarcia 30 nowych sklepów na całym świecie w ciągu 12 najbliższych miesięcy. Jeden z nich powstanie w Hammersmith, dzielnicy Londynu, wiosną 2021 roku.

W czerwcu przedstawiciele sieci IKEA zapowiedzieli, że zwrócą pieniądze otrzymane w ramach państwowych programów wsparcia płac na całym świecie. Chodzi przede wszystkim o Stany Zjednoczone i Irlandię.

Zobacz wideo Wraca brexit. A wraz z nim wracają kłopoty
Więcej o: