Unikatowa karta Pokemon sprzedana za równowartość 800 tys. złotych. Kupił ją raper

Kartę Pokemon sprzedano za 220 tys. dolarów. Taką kwotę wylicytował raper Logic. Było blisko pobicia rekordu z zeszłego roku.

Karty Pokemon Trading Card Game osiągają niekiedy zawrotne wartości. Na rynku pojawiły się w 1996 roku i zrobiły furorę. Do dzisiaj są one bardzo popularne i jeszcze w 2017 roku odpowiadały za 82 proc. rynku gier karcianych. Do dzisiaj sprzedano ponad 27 miliardów kartoników. Wśród nich trafiały się też wyjątkowo rzadkie okazy, które na aukcjach sprzedawane są za niebotyczne sumy.

Karta Pokemon kupiona przez rapera Logica za 220 tys. dolarów

Jedna z takich kart była licytowana 9 października na aukcji Iconic Auctions. Na karcie widnieje  Charizard w wersji shadowless holographic. Karta należała do pierwszego wydania, a jej cena wywoławcza wyniosła aż 40 tys. dolarów. Pierwszą ofertę wniósł emerytowany raper, obecnie streamer Logic. Na karcie zależało mu wyjątkowo mocno, gdyż stawka była podbijana aż 17 razy. Ostatecznie to Logic wygrał licytację kupując kartę za 183 812 dolarów. Uwzględniając 20 proc. prowizji dla sprzedającego, kwota transakcji wyniosła 220 574,40 dolarów (w przeliczeniu 839 203,49 zł).

Logic na swoim instagramie podczas otwierania Booster Boxa z 1999 roku napisał, że od dziecka kochał Pokemony, ale wtedy nie było go stać na kolekcjonowanie kart. Raper wspomina, jak próbował wymienić bony jedzeniowe, byle tylko dostać kartę Pokemon. Dlatego też tak ważne jest dla niego kolekcjonowanie kart teraz, jako dorosły mężczyzna, nawet tak dużym kosztem, gdyż liczy się dla niego samo doświadczenie, a nie karta sama w sobie.

 

Było blisko rekordu wartości jednej karty

Iconic Auctions podaje, że to najdrożej sprzedana karta. Nie jest to jednak prawdą, bo niemal rok temu kupiono za 195 tys. dolarów w domu aukcyjnym Weiss Auctions kartę Pikachu Illustrator. Z prowizją dla sprzedającego wartość transakcji sięgnęła 224 500 dolarów. Do pobicia rekordu zabrakło więc niewiele, bo niecałych 4 tys. dolarów (lub 10 tys. licząc wartość samej karty).

Więcej o: