Amazon tworzy 10 tys. sezonowych miejsc pracy w Polsce. Firma szykuje się na święta. Znamy stawki

Amazon poinformował o rekrutacji na 10 tys. stanowisk pracy. Firma zwiększa zatrudnienie ze względu na święta. Praca będzie więc tylko sezonowa. Znamy stawki, jakie przygotowano dla pracowników.

Od końca października zaczyna się gorący okres wyprzedaży. Black Friday i święta Bożego Narodzenia generują olbrzymi ruch. Firmy z tego powodu decydują się na zwiększenie obrotów. W zeszłym roku InPost, żeby rozładować ruch, postanowił umożliwić nadanie paczki w soboty. W tym roku przygotowania do świąt poczynił Amazon.

Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?

Amazon zatrudni 10 tys. osób

Amazon poinformował, że przygotował ponad 10 tys. miejsc pracy w związku z nadchodzącymi świętami. Są to stanowiskach sezonowe zorganizowane w centrach logistycznych.  

W naszych centrach logistycznych trwają przygotowania do okresu przedświątecznego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym roku przyjmiemy do naszego zespołu ponad 10 000 pracowników sezonowych, którzy pomogą nam w realizacji zamówień klientów. Osoby, które do nas dołączą, już od pierwszego dnia będą mogły korzystać z tych samych benefitów i świadczeń, co nasi stali pracownicy

- powiedziała Magdalena Zagrodnik, regionalny kierownik HR w Amazon Fulfillment Poland.

Pensja w Amazon w trakcie świąt

Amazon podał też do wiadomości stawki za wzmożony okres pracy przed świętami. Stali i sezonowi pracownicy otrzymają co najmniej 20 zł brutto na godzinę oraz miesięczną premię 15 proc. uzależnioną od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu. Osoby pracujące od 8 listopada do 26 grudnia mogą liczyć na świąteczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia w wysokości 4 zł za godzinę, tym samym pensja wzrasta do 24 zł brutto za godzinę. Firma zapewnia również dodatkowe świadczenia, takie jak bezpłatny transport do i z miejsca pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł, ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną

Więcej o: